אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפיר ויהודה פלדות ירכשו את פקר ברזל בכ-80 מיליון שקל צילום: רודי אלמוג

פרסום ראשון

שפיר ויהודה פלדות ירכשו את פקר ברזל בכ-80 מיליון שקל

פקר ברזל היא אחת משתי חברות שפעלו תחת אפריקה תעשיות; היא מעסיקה כ-200 עובדים בשני מפעלים - אחד בבאר טוביה והשני בראשון לציון

03.04.2019, 20:09 | ליאור גוטמן

חברת התשתיות שפיר הנדסה זכתה יחד עם חברת יהודה פלדות בהליך ההתמחרות לרכישת פקר ברזל בסכום של 80 על 90 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט". הרכישה תהיה בחלוקת אחזקות שווה.

פקר ברזל היא אחת משתי חברות שפעלו תחת אפריקה תעשיות, כאשר השניה היא פקר פלדה. החברה מעסיקה כ-200 עובדים בשני מפעלים - אחד בבאר טוביה והשני בראשון לציון. עיקר פעילותה החברה היה עיבוד ושיווק מוצרי ברזל ופח שונים לתעשיות שונות.

ישראל שפירא, מנכ"ל שפיר, צילום: רודי אלמוג ישראל שפירא, מנכ"ל שפיר | צילום: רודי אלמוג ישראל שפירא, מנכ"ל שפיר, צילום: רודי אלמוג
ביולי 2018 פרסם "כלכליסט" שניתן צו כינוס נכסים לחברה האם - אפריקה תעשיות. על רקע הקשיים פקר ברזל התקשתה להשיג מימון שוטף, ובאוקטובר 2018 הגיעו כונסי הנכסים של אפריקה תעשיות להסכמות עם בנק לאומי ובנק אגוד על הגדלת היקף האשראי ל-160 מיליון שקל, כאשר כל בנק יישא ב-50% ממסגרת האשראי. בינואר 2019 בית המשפט אישר לכונסי הנכסים את המתווה אבל בתחילת פברואר בנק אגוד חתך את מסגרת האשראי, הודעה שהובילה לבקשה להקפאת הליכים של החברה ולכינוס נכסים.

האחזקות החדשות יתכנסו תחת חברה חדשה בה שפיר ויהודה פלדות יחזיקו במשותף עם כוונה להשאיר את המותג ללא שינוי.

מבחינת שפיר מדובר בפעילות סינרגטית לעבודה של בנייה למגורים או בנייה של גשרים ומחלפים, היא הפעילות של שפיר. כזכור שפיר בונה גם את הנמל החדש בחיפה (נמל המפרץ) עם אשטרום בעלות של כ-4 מיליארד שקל. הנמל אמור להיפתח בעוד כשנתיים והוא יופעל ל-25 שנה על ידי SIPG הממשלתית הסינית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות