אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגשמה חושפת פרטים נוספים על הנכס במישיגן: תפוסה של 81% בלבד צילום: עמית שעל

הגשמה חושפת פרטים נוספים על הנכס במישיגן: תפוסה של 81% בלבד

הקרן דיווחה כי לא התקדמה לפי התוכנית העסקית, שחזתה תפוסה של 99% כיום במרכז המסחרי במישיגן; היזם החדש עמו התקשרה יקבל קדימות בסכומים שירוויח הפרויקט על פני המשקיעים עד שיחזיר את ההון שהשקיע; הבנק המממן הקפיא משיכת עודפי מזומנים שנצברו מהפרויקט

07.04.2019, 16:16 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קרן הגשמה, בניהול אבי כץ וחנן שמש, פירסמה מידע חדש על הפרויקט עם היזם שהסתבך בפלילים.

קראו עוד בכלכליסט


בשבוע שעבר פירסמה הקרן את הדוחות השנתיים לחברת הנכס שלה במישיגן בשיתוף עם היזם גארי דרגול שהסתבך בפלילים.

עבור מימון הנכס - מרכז מסחרי בעיר לנסינג - גייסה הגשמה ממשקיעים כ-27 מיליון שקל וכפי שנחשף בכלכליסט כבר באפריל התברר שכנגד היזם הוגש כתב אישום בארה"ב בחשד לתרמית בניירות ערך אלא שהגשמה דיווחה על כך למשקיעים ולבורסה רק בספטמבר.

מימין: אבי כץ וחנן שמש, מנהלי קרן הגשמה, צילום: עמית שעל מימין: אבי כץ וחנן שמש, מנהלי קרן הגשמה | צילום: עמית שעל מימין: אבי כץ וחנן שמש, מנהלי קרן הגשמה, צילום: עמית שעל


     

היום פירסמה הקרן דוח תקופתי ללא צירוף דוח כספי. זאת "לאור אי קבלת המידע הכספי הנדרש". שכן האחזקות בפרויקט עברו לידי המנהל המיוחד שמונה לנכסיו של דרגול.

הדוחות חושפים שני פרטים מעניינים על הפרויקט. ראשית, מתברר כי שיעור התפוסה בנכס על ידי שוכרים עומד על 81% נכון לסוף 2018, שיעור תפוסה זהה למועד רכישת הנכס. בהתאם לתוכנית העסקית שהתפרסמה ב-2017, לפני ההנפקה לגיוס הכסף מהציבור, התפוסה הצפויה הייתה צריכה לעמוד על 99%.

עוד חושפים הדוחות כי לפי ההסכם עם היזם החדש, תינתן לו קדימות על פני המשקיעים האחרים בסכומים שירוויח הפרויקט. זאת לשם החזר של סכום בגובה התשלום שביצע למנהל המיוחד בגין רכישת זכויותיו של דרגול בתוספת 10% (כ-234 אלף דולר). 

לאחר החזר השקעת ההון הראשוני של היזם יחולקו יתרת הסכומים הכספיים הפנויים לפי שיעור ההחזרה בחברת הנכס (90% למשקיעים ו-10% ליזם) ללא מתן קדימות למשקיעים כפי שנקבע בהסכם עם היזם הקודם. עוד נחשף כי בעקבות מינוי המנהל המיוחד, הבנק המממן של הנכס לא מאפשר משיכת עודפי מזומנים שנצברו מהפעילות השוטפת בנכס עד התבהרות המצב.


לאחרונה דיווחה הגשמה כי קיבלה הסכמת בית המשפט בארה"ב להעביר את הנכס לידיו של יזם חדש שנכנס בנעליו של דרגול – אנטוניו טרנטינו וכי הגשמה צופה שהמנהל המיוחד יצא מניהול הנכס ואז אפשר יהיה לפרסם דוחות מלאים.

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
קרן הגשמה לא מקצועיים
הפסידו בהרבה פרוייקטים היזמים בחול עושים מהם צחוק..הם מדברים עם היזמים בשלט רחוק..אין סיכומי דיונים עם היזם..מזלזלים בכספי המשקיע..קרן הגשמה נועדה להגשים לאבי כץ את החלום להיות מליארדר..בפועל האדם הזה גונב את הדעת..ומתייחס למשקיעים כאל עדת פריירים מטומטמים ראו ..הוזהרתם
הגשמת הסיוט של כל משקיע  |  22.09.19
לכל התגובות