אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פעילות הקנאביס של אהוד ברק בדרך לנאסד"ק צילום: עמית שעל

פעילות הקנאביס של אהוד ברק בדרך לנאסד"ק

אינטרקיור מדווחת שהחברה הבת קנדוק המרכזת את פעילות הקנאביס הגישה תשקיף חסוי לקראת ההנפקה; החברה צפויה להנפיק עד 20% ממניותיה לפי שווי של 500 מיליון דולר

15.04.2019, 11:13 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אינטרקיור מבצעת את הצעד המכריע הנוסף לקראת הנפקת פעילות הקנאביס שלה בארה"ב: חברת השקעות הביומד ומדעי החיים מדווחת הבוקר (ב') שהחברה הבת קנדוק פארמה - מגדלת הקנאביס הרפואי - הגישה תשקיף חסוי לקראת הנפקה ראשונה של מניותיה בבורסת נאסד"ק. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי גורמים בענף הקנאביס, החברה צפויה להנפיק עד 20% ממניותיה לפי שווי של 500 מיליון דולר. אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור וקנדוק פארמה, הודיע כבר ב-31 לאוקטובר 2018, כי בכוונת החברה להיסחר בנאסד"ק. אינטרקיור נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 1.15 מיליארד שקל. 

גורמים בעלי היכרות עם תחום הקנאביס בצפון ארה"ב סיפרו לכלכליסט כי החברה שואפת לשווי הנשען על הנפקות חברות הקנאביס הקנדיות הנסחרות בארה"ב. יש ארבע חברות קנדיות שנסחרות בהיקפים גדולים בנאסד"ק ובבורסת ניו יורק  - טילריי שנסחרת בשווי של 4.93 מיליארד דולר, קאנופי גרות' שנסחרת בשווי של 14.5 מיליארד דולר, אורורה שנסחרת בשווי 8.9 מיליארד דולר, וקרונוס שנסחרת בשווי 5.6 מיליארד דולר.

ברק אמר לכלכליסט כי "קנדוק עומדת בהבטחתה לפעול לקראת הנפקה בנאסד"ק. בכוונתנו להיות שחקן משמעותי בתחום הפארמה גרייד. אנחנו ערים לדוגמא הקנדית שמראה שבהתארגנות נכונה יש נכונות להשקיע בתחום הקנאביס הרפואי.

קנדוק פארמה היא אחת מתשע מגדלות הקנאביס הרפואי בישראל. החברה סיכמה את שנת 2018 עם הכנסות של 7 מיליון שקל ורווח נקי של 700 אלף שקל. חברת האם אינטרקיור, חתמה את 2018 עם העמקת ההפסד השנתי ל-12.7 מיליון שקל, מול הפסד של 5.5 מיליון שקל ב-2017, נסיגה לאחור של 131%.

אינטרקיור ציינה בדוחותיה המסכמים של 2018, כי מול התרומה של קנדוק ופעילות הקנאביס לחברה, הפסדיה נובעים בעיקר מההחזקות בחברות נובלוס ורגינרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות