אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות תקלת ענק במכרזי הקרקעות: הגרלת מרץ של מחיר למשתכן תפורסם מחדש צילום: עמית שעל

בעקבות תקלת ענק במכרזי הקרקעות: הגרלת מרץ של מחיר למשתכן תפורסם מחדש

ההגרלה שכללה למעלה מ-5,000 דירות מוזלות תיפתח מחדש, ללא מאות דירות מוזלות שפורסמו בראש העין. זאת לאחר שהמדינה גילתה ששיווקה את קרקעות ראש העין מבלי לגבות עשרות מיליוני שקלים על שטחי מסחר

18.04.2019, 16:32 | בילי פרנקל

ההרשמה להגרלות מרץ 2019 של תוכנית מחיר למשתכן תיפתח מחדש להרשמה בעוד כשבועיים, בעקבות תקלת ענק במכרזי הקרקעות. כך הודיע היום (ה') משרד השיכון. זאת, בהמשך להחלטת ועדת מכרזים ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בדבר ביטול שישה מתחמים (המהווים 6 הגרלות) בראש העין, כפי שנחשף ב"כלכליסט" בתחילת החודש.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שדווח ב"כלכליסט", ההגרלה כללה כ-600 יחידות דיור בראש העין, שיחד איתן ניתנו במכרז גם שטחים מסחריים, לגביהם שכחו ברמ"י לדרוש שומה של כ-34 מיליון שקל על הקרקע. בהודעת משרד השיכון היום נמסר כי מתחמים אלו יוסרו מרשימת הפרויקטים שנכללו בהגרלה המקורית. מספרי ההגרלות שהוסרו מההגרלה הם 1118, 1120, 1121, 1123, 1124 ו-1125.

פרויקט בנייה בראש העין (ארכיון), צילום: אוראל כהן פרויקט בנייה בראש העין (ארכיון) | צילום: אוראל כהן פרויקט בנייה בראש העין (ארכיון), צילום: אוראל כהן

במשרד השיכון ציינו כי הנרשמים להגרלה יוכלו לשנות את הרשמותיהם כרצונם מרגע פתיחה מחדש של ההרשמה ועד סגירתה, ובמידה שהם אינם מעוניינים בעדכון הרשמותיהם - תישמר להם בחירתם המקורית. עוד נמסר כי אלה יוגרלו בהמשך, שלא במסגרת הגרלת מרץ, בהתאם להחלטת ועדת מכרזים ברמ"י.

לאחר הסרת המתחמים הללו נותרו בהגרלה כ-4,770 דירות ב-13 יישובים ברחבי הארץ, הכוללים את ירושלים, טבריה, אשקלון, מגדל העמק, טירת הכרמל, מעלה אדומים ונצרת עילית, מתחם אחר בראש העין, וכן לראשונה גם את תל אביב, בני ברק, ג'סר א-זרקא, אבן יהודה ואריאל.

ההרשמה המחודשת להגרלה תפתח ביום שני, 6 במאי, ותימשך עד מוצאי שבת, ה-11 במאי, בשעה 23:59. ההרשמה ועדכון הרשמה יבוצעו באמצעות אתר ההרשמה להגרלות.

הדירות המוגרלות בהגרלת מרץ יתווספו לכ-65,000 דירות שכבר הוגרלו ב-76 יישובים, מתוכן כ-26,000 דירות עם היתר בנייה מלא ובשלבי בנייה שונים. נוסף על כך יש כ-12,000 דירות שלגביהן התקבלה החלטת ועדה (היתר בתנאים). בסך הכול השתתפו 81 יישובים בהגרלות מחיר למשתכן עד כה.

בנוסף, השבוע נפתחה הרשמה ל-57 הגרלות המשך, שיבוצעו לפני ההגרלה הגדולה של חודש מרץ. במשרד השיכון ציינו כי זכאים שיזכו באחת מהגרלות ההמשך יוסרו מכל הרשמותיהם, ובכלל זאת מן ההרשמה להגרלת מרץ. כל ההגרלות מיועדות לסדרות א'+ב'+ג', ובביצוע ההגרלות תינתן עדיפות של סדרה א' על פני ב' ולסדרה ב' על פני ג'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות