אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון וגוגל חתמו על הסכם שלום: יאפשרו את שירותי הסטרימינג האחת אצל השנייה

אמזון וגוגל חתמו על הסכם שלום: יאפשרו את שירותי הסטרימינג האחת אצל השנייה

שתי הענקיות הודיעו כי הן מסיימות את החרם ההדדי על אמצעי הסטרימינג שלהן. בעקבות זאת יוכל מי שירצה להתחבר לפריים וידיאו של אמזון לצפות בשירות גם על טלוויזיה עם סטרימר של גוגל

19.04.2019, 12:42 | רפאל קאהאן

אחרי תקופה ארוכה של סכסוך עסקי, הודיעו הלילה (שישי) אמזון וגוגל שהן מסיימות את החרם ההדדי על אמצעי הסטרימינג שלהן. בחודשים הקרובים יוכלו משתמשי אנדרואיד TV וכרומקאסט להזרים את שירות פריים וידאו ומיוזיק של אמזון על המכשירים שלהם.

אחת המגבלות עבור מי שרצה להתחבר לפריים וידאו של אמזון היתה חוסר היכולת לצפות בשירות על טלוויזיה ללא סטרימר של אמזון. כעת, גם הסטרימר של גוגל יעשה את העבודה.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל תאפשר אמזון הזרמה של שירותיה של גוגל כגון יוטיוב או גוגל מיוזיק על התקני ה-Fire TV של ענקית הקמעונאות. יש לשים לב עם זאת שהן עדיין לא מאפשרות להזרים את יוטיוב על רמקולי האקו Show של אמזון שמצוידים במסך או על הטאבלטים של אמזון. אך לפחות לגבי האחרונים ניתן לגשת לשירות דרך דפדפן.

מייסד אמזון ג מייסד אמזון ג'ף בזוס | צילום: איי אף פי מייסד אמזון ג

זה אמנם לא מושלם ועדיין אין הלימה מלאה ביניהן - אך זו התקדמות גדולה ביחס לסכסוך המתמשך שהן טיפחו. המצב התדרדר עד כדי כך שאמזון סירבה למכור מוצרים של גוגל באופן רשמי באתר שלה ושגוגל ביטלה את האפליקציות שלה עבור ההתקנים של אמזון. כך יוצא שמי שרצה להשתמש ביוטיוב באקו Show למשל או בטאבלט האמזון שלו נאלץ לוותר לחלוטין במקרה הראשון או להסתפק בצפייה דרך הדפדפן במקרה השני.

ההודעה הגיעה בהפתעה מסוימת. אבל היא כנראה קשורה לכניסה של אפל לתחום - הכרזה שזו ביצעה לפני מספר שבועות. אמנם שירותיה של אפל נראים כרגע רחוקים מאוד מאלה של גוגל או אמזון - אך הכיסים העמוקים שלה, כמו גם התשתית הנרחבת של האייפונים והאייפדים מפחידים את שתי המתחרות. גם אמזון וגם גוגל מנסות למנוע מאפל לחמוס להן את השוק.

בתוך כך, שתיהן גם ביצעו הכרזות נוספות שקשורות לשירותי הסטרימינג שלהן. כך למשל, אמזון הודיעה למשתמשי הסייענית הקולית שלה אלקסה שמעתה הם יוכלו להאזין לשירות המוזיקה של פריים בגרסתו החינמית ומבוססת הפרסום ללא מנוי פריים. זאת אומרת שכל מי שירצה יוכל להתחבר לשירות דרך האפליקציה של הסייענית או דרך הרמקולים החכמים ובקרוב גם דרך האוזניות החכמות שהיא צפויה להשיק. השירות יוגבל בשלב הראשון לארה"ב בלבד, אך סביר להניח שהחברה תרחיב את הזמינות שלו לכל המדינות בהן היא פועלת - וישראל ביניהן.

מנגד גם גוגל הודיעה שמעתה ניתן יהיה להאזין לשירות הסטרימינג YouTube Music בגרסתו החינמית, שגם היא מבוססת פרסום, על גבי רמקולי ההום. השירות יעבוד בשלב הראשון רק ב-16 המדינות שבהן ניתן לרכוש באופן רשמי רמקול הום. עם זאת לא ניתן להזרים את השירות דרך הרמקולים של אמזון. בכל מקרה השימוש של מיוזיק מוגבל לרשימות השמעה אוטומטיות שמתבססות על סגנונות או הרגשה, ומזכירות יותר רדיו אינטרנטי מאשר שירות סטרימינג אמיתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות