אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הסטרימינג: אפל תקנה מאמזון שירותי ענן ב-1.5 מיליארד דולר

מחיר הסטרימינג: אפל תקנה מאמזון שירותי ענן ב-1.5 מיליארד דולר

יצרנית האייפון מרחיבה את שירותיה המקוונים כאפיק הכנסה משמעותי, ולשם כך רכשה מאמזון תשתיות מתאימות; החברה משלמת כיום כ-30 מיליון דולר בחודש על שירותי AWS, ומסתמכת גם על שירותי גוגל ומיקרוסופט בתחום. כמו כן, תבנה מרכזי נתונים חדשים בעצמה

23.04.2019, 11:34 | רפאל קאהאן

אפל כיום כ-30 מיליון דולר בחודש עבור שימוש ב-AWS, שירות הענן של אמזון - כך לפי דיווח CNBC מאמש (ב'). אפל הגדילה ברבעון החולף את הסתמכותה על שירותי אמזון, ובהתאם עלה התשלום החודשי ב-10% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. יצרנית האייפון משתמשת בשירות של אמזון בעיקר עבור שירות iCloud שלה המיועד לספק שירותי ענן ללקוחות, כך שבעצם היא שמה את המותג שלה על התשתית של אמזון.

קראו עוד בכלכליסט

לא כל השירותים המקוונים של אפל עושים שימוש ב-AWS; בשנה שעברה החברה הקציבה כ-10 מיליארד דולר לבניית מרכזי נתונים בחמש השנים הקרובות. מתוך הסכום הזה, כ-4.5 מיליארד דולר יופנו לפרויקטים האלה כבר השנה.

אפל חושפת את שירות הסטרימינג המשודרג +TV אפל חושפת את שירות הסטרימינג המשודרג +TV אפל חושפת את שירות הסטרימינג המשודרג +TV

ואולם, עדיין הקצתה הענקית האמריקאית הון משמעותי לשירותי AWS: אפל חתמה על הסכם עם אמזון בו התחייבה להוציא לפחות 1.5 מיליארד דולר בשירות הענן שלה בחמש השנים הקרובות. בסוף 2018 דיווחה אמזון על התחייבויות של חברות להשתמש בשירותיה במשך יותר משנה בהיקף של כ-19.3 מיליארד דולר.

אפל לא מסתמכת רק על אמזון ומשתמשת גם בשירותי הענן של גוגל ומיקרוסופט, כמו גם של ספקי שירות קטנים יותר. עם השקת סדרה של שירותים מקוונים נוספים כגון פלטפורמת התוכן המורחבת של אפל TV, הרחבה של האפסטור לתמיכה בגיימינג ושירות כרטיס אשראי ואפליקציה תומכת, היא תזדקק להגדיל במהירות את יכולותיה. שירותי סטרימינג דורשים זמינות מהירה ואפל תהיה חייבת להסתמך על תשתיות גמישות מאוד. זו של אמזון כבר נמצאת בשימוש של נטפליקס, כך שנבחנה בשטח בתחום זה והוכחה כיעילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות