אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עד עכשיו לא קיבלנו תשובה שלילית לבקשת היתר השליטה בכלל ביטוח"

"עד עכשיו לא קיבלנו תשובה שלילית לבקשת היתר השליטה בכלל ביטוח"

כך לדברי יריב פילוסוף מגיזה שמייעצת לאי.די.בי באספת מחזיקי האג"ח. לדבריו, "בשנים האחרונות אף אחד לא קיבל היתר שליטה בחברת ביטוח. זה מהלך דרטי למחזיקים ואנחנו צריכים לעשות כל דבר כדי שלא לפגוע בבקשה"

28.04.2019, 18:22 | יניב רחימי

"הארוע המרכזי שאי.די.בי מנהלת בשנים האחרונות הוא הארוע של כלל. לאחרונה בעל השליטה הגיש בקשה לקבלת היתר שליטה בכלל ביטוח. זה לא סוד שבשנים האחרונות אף אחד לא קיבל היתר שליטה בחברת ביטוח. זה מהלך דרטי למחזיקים ואנחנו צריכים לעשות כל דבר כדי שלא לפגוע בבקשה. עד עכשיו לא קיבלנו תגובה שלילית ואלו חדשות טובות", כך אמר היום (א') יריב פילוסוף מגיזה שמייעצת לאי.די.בי באספת מחזיקי האג"ח שזומנה על ידי מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי.

קראו עוד בכלכליסט

עוד הוסיף פילוסוף, "את הכספים לריבית של אג"ח יג' כבר יש בפיקדון. כך גם לגבי אג"ח יד. הדבר היחיד שאי.די.בי צריכה לפרוע ממקורותיה הוא לאג"ח ט'. אין פעולות דרמטיות שאנחנו צריכים לבצע בתקופה הקרובה".

אסיפת אג"ח של אי.די.בי. עומדים: מימין - היועץ המשפטי של אידיבי, אהרון קאופמן, במרכז יריב פילוסוף, משמאל סמנכ"ל הכספים, גיל קוטלר, צילום: יניב רחימי אסיפת אג"ח של אי.די.בי. עומדים: מימין - היועץ המשפטי של אידיבי, אהרון קאופמן, במרכז יריב פילוסוף, משמאל סמנכ"ל הכספים, גיל קוטלר | צילום: יניב רחימי אסיפת אג"ח של אי.די.בי. עומדים: מימין - היועץ המשפטי של אידיבי, אהרון קאופמן, במרכז יריב פילוסוף, משמאל סמנכ"ל הכספים, גיל קוטלר, צילום: יניב רחימי

סמנכ"ל הכספים של אי.די.בי, גיל קוטלר, התייחס למקורות של אי.די.בי לשירות החוב "אי.די.בי העמידה פקדונות בהיקפים משמעותיים לטובת הבנקים שמולם בוצעה פעולת סוופ במניות כלל. כל פעם שעסקה כזאת מסתיימת משתחרר פיקדון".

ביחס למאמצים של אי.די.בי לאתר קונה לכלל ביטוח אמר פילוסוף: "ברגע שבעל השליטה הגיש בקשה להיתר שליטה, אנחנו ממוקדים בזה ולא רואים מקום לנהל הליך כפול. עד היום התהליך לא הניב פרי, הרוכשים לא עומדים בתור ואלו שכן לא התקרבו לקבלת היתר שליטה".

קוטלר התייחס לאפשרות שהחברה שתקנה בפועל את השליטה בכלל ביטוח תהיה דסק"ש. תנאי לכך הוא שבעל השליטה, אדוארדו אלשטיין, יקבל היתר שליטה בכלל ביטוח. "כל ההצעות הרלוונטיות דווחו ואנחנו יודעים מה קרה להן כשהגיעו לרגולטור", אמר היועץ המשפטי של אי.די.בי, אהרון קאופמן. לדבריו צריך לדאוג שהתהליך של ההיתר לא יפגע.

בתשובה לשאלה האם החברה בדקה אם יש לאלשטיין מקורות כספיים לרכוש את כלל ביטוח השיב פילוסוף, "עד כה כשבעל השליטה התחייב למשהו, אז היו הזרמות בהיקף דרמטי למרות שתמיד היו שאלות".

כאשר מחזיקי אגרות החוב הביעו פליאה מדוע החברה לא דרשה מאלשטיין להוכיח יכולת לממן את עסקת רכישת כלל ביטוח פילוסוף השיב: "יש מערכת יחסים בין חברה לבעל שליטה. הוא הראה שיש לו מקורות. חלק ממה שבוחנים בהיתר שליטה הוא יכולת פיננסית", אמר פילוסוף.

מחזיקי אגרות החוב טענו באספה שיש חוסר שקיפות בתהליך משום שאלשטיין לא מספק מידע ביחס למחיר שבו הוא מוכן לרכוש את מניות כלל. נציגי החברה השיבו שהסיכון במהלך של עצירת המהלך של אלשטיין לקבלת היתר לטובת ניסיון לאתר משקיע הוא גבוה. לדברי פילוסוף, סביר יותר שהממונה יעצור את המתווה למכירת צניות כלל כשהרוכש הוא בעל השליטה אי.די.בי ולא קונה אחר.

פילוסוף הביע את עמדתו לפיה אם תתקבל בקשת היתר השליטה והמתווה יעצר, סביר להניח שניתן יהיה לתמחר את מניות כלל ביטוח מעל לשווי השוק הנוכחי "השוק מתמחר את העובדה שבגלל המתווה מניות כלל יגיע לשוק וזה משפיע לרעה על מחיר המניה" אמר פילוסוף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות