אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג האשראי של אי.די.בי יורד לרמת '-BB' עם תחזית שלילית צילום: אוראל כהן

דירוג האשראי של אי.די.בי יורד לרמת '-BB' עם תחזית שלילית

חברת הדירוג מעלות התייחסה לעומס הפירעונות שהחברה תיאלץ להתמודד איתו בסוף השנה - קרן של 612 מיליון שקל וריביות של 160 מיליון שקל; מעלות: "עומס הפירעונות ושיעור המינוף הגבוה מעלים את הסיכון לחדלות פירעון בחברה או להסדר חוב ב-12 החודשים הקרובים"

18.04.2019, 18:11 | יניב רחימי

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת דירוג האשראי מעלות הורידה הערב (ה') את דירוג האשראי של אי.די.בי פתוח לרמה של '-BB', ועידכנה את תחזית הדירוג לשלילית בעקבות עלייה במינוף וחשש להרעה בנזילות של החברה שבשליטת אדוארדו אלשטיין.

קראו עוד בכלכליסט

"הורדת הדירוג משקפת את הערכתנו שחלה עלייה בסיכון לחדלות פירעון בחברה או להסדר חוב ב-12 החודשים הקרובים בעקבות הרעה בנזילות החברה, ועלייה במינוף כמתבטא בשיעור LTV העולה על 100%" נכתב בדוח של מעלות.

       

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

         

בחברת הדירוג מפנים את תשומת הלב לעומס הפירעונות שאי.די.בי תיאלץ להתמודד איתו בסוף השנה. בנובמבר 2019 אי.די.בי נדרשת לתשלומי קרן של 612 מיליון שקל ובנוסף להוצאות הנהלה וכלליות וריביות שמוערכות ב-160 מיליון שקל עד סוף השנה. מנגד, עומדים לרשות אי.די.בי מזומנים של 686 מיליון שקל בלבד. במעלות מעריכים שללא מימוש יתרת אחזקותיה של אי.די.בי בכלל ביטוח עלול להיווצר לחברה חוסר במקורות מימון. חברת הדירוג מציינת שאי.די.בי עשויה לממן חלק מהתחייבויותיה ב-12 החודשים הקרובים ממקורות שונות כדוגמת מכירת החזקתה בחברת ישראייר, אך עסקאות מסוג זה לא מובאות בחשבון היות שהן אינן ודאיות.

בתשעת החודשים האחרונים חלה ירידה של כ-30% בשווי השוק של תיק הנכסים של אי.די.בי בזמן שהמדדים המובילים רשמו עליות של 9%-2%. בדוח של מעלות נכתב ש"כתוצאה מהירידה בשווי השוק של תיק הנכסים, בעוד החוב נטו קטן בכ-7%, עלה יחס המינוף (LTV) מעל 100%, שיעור המצביע על ערך שלילי עבור בעלי מניות החברה".

החוב של אי.די.בי כלפי מחזיקי האג"ח שלה מסתכם ב-2.9 מיליארד שקל. אגרות החוב הארוכות של החברה (סדרה ט'), שאינן מובטחות בבטוחה כלשהי ושהיקפה מסתכם ב-1.25 מיליארד שקל, נסחרות בתשואה של 23.4% המבטאת את חוסר האמון של המשקיעים ביכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה במועדם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות