אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיימלר מפסיקה את שיווק מכוניות סמארט בארה"ב ובקנדה צילום: בלומברג

דיימלר מפסיקה את שיווק מכוניות סמארט בארה"ב ובקנדה

החברה-האם של מרצדס בנץ הודיעה על הפסקת השיווק של המכוניות הזעירות. הסיבה: "הידלדלות במכירות מכוניות מיקרו", לצד העלויות הגבוהות שהיצרנית נדרשת לשלם לצורך התאמת המכוניות לשוק האמריקאי ועמידה בתקנים

30.04.2019, 09:11 | תומר הדר

דיימלר, החברה האם של מרצדס בנץ תחדל בקרוב לשווק את מכוניות סמארט בארה"ב ובקנדה, כך מודיעה היצרנית הגרמנית. הסיבה העיקרית, לפי דיימלר, קשורה ל"הידלדלות במכירות מכוניות מיקרו", ביחד עם עלויות תקינה גבוהות, כלומר עלויות גבוהות שהיצרנית נדרשת לשלם לצורך התאמת המכוניות לשוק הרכב האמריקאי ועמידה בתקנים.

רכב סמארט של דיימלר רכב סמארט של דיימלר רכב סמארט של דיימלר

על פי נתונים רשמיים של דיימלר, בשנת 2018 נמכרו בכל ארה"ב רק 1,276 מכוניות סמארט, כלומר, בפועל מדובר באחד הדגמים הנדירים ביותר בכבישי ארה"ב בשנת 2018, כזה שאפילו פורשה ומזראטי הצליחו כל אחת למכור יותר ממנו. לפי נתוני דיימלר, מכירות סמארט בשנת 2018 משקפות ירידה של 58% ביחס לנתוני 2017.

יודגש כי בניגוד לאירופה, סמארט בחרה לשווק בארה"ב בשנתיים האחרונות רק מכוניות מונעות בחשמל, מה שהגביל עוד יותר את מידת האטרקטיביות וגם חשף את סמארט לתחרות ישירה מצד כל יצרני הרכב המשווקים מכוניות חשמליות קטנות, כדוגמת קיה סול החשמלית. מרצדס מדגישה כי תמשיך להעניק לבעלי סמארט בארה"ב וקנדה שרות באמצעות מוסכי מרצדס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות