אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'וליאן אסאנג' נידון ל-50 שבועות מאסר על הפרת תנאי שחרורו צילום: youtube

ג'וליאן אסאנג' נידון ל-50 שבועות מאסר על הפרת תנאי שחרורו

מייסד וויקיליקס נעצר החודש בלונדון לאחר שממשלת אקוודור הפסיקה להעניק לו מקלט בשגרירות בעיר, לשם נמלט ב-2012 כדי למנוע את הסגרתו לשבדיה בשל האשמות על תקיפה מינית ואונס. נגד אסאנג' עומדת בקשת הסגרה לארה"ב על פרסום אלפי מסמכים מסווגים

01.05.2019, 14:17 | שירות כלכליסט

ג'וליאן אסאנג', מייסד אתר ההדלפות וויקיליקס, נידון למאסר של 50 שבועות בגין הפרת תנאי השחרור שלו מ-2012, אז מצא מקלט בשגרירות אקוודור בלונדון.

קראו עוד בכלכליסט

אסאנג' (47) נעצר ב-11 באפריל לאחר שממשלת אקוודור החליטה להפסיק את התמיכה שלה בו. גזר הדין נגדו התקבל היום (ד') בבית המשפט בלונדון. במקור ברח אסאנג' לשגרירות על מנת להימנע מהסגרתו לשבדיה, שם הואשם בתקיפה מינית ואונס. החקירה אמנם נסגרה, אך עורך הדין של הקורבן אמר לאחרונה שייתכן ויוגש נגדו כתב אישום מחודש.

ג ג'וליאן אסאנג' ביום מעצרו בלונדון החודש | צילום: youtube ג

בנוסף, נגד אסאנג' עומדת גם בקשת הסגרה לארה"ב, שם הרשויות מעוניינות לתבוע אותו בנוגע לפרסום של מיליוני מסמכים מסווגים. משרד המשפטים האמריקאי הודיע שיגיש נגדו כתב אישום פלילי בגין קשירת קשר עם צ'לסי מאנינג לפרוץ למחשב ממשלתי מסווג. ביום חמישי מתוכנן שימוע בעניין בקשת ההסגרה. על פי החוק הבריטי, לממשל האמריקאי יש 65 יום מהמעצר, כלומר עד ה-15 ביוני, לספק את כל המסמכים הנוגעים להסגרה.

"הייתה לך בחירה, ודרך הפעולה שבחרת הייתה לבצע עבירה", אמרה היום (ד') השופטת דברה טיילור. "לא הסגרת את עצמך מרצון... לא התכוונת להגיע על דעת עצמך לבית המשפט". עורכי דינו של אסאנג' טענו להגנתו כי לא הסגיר עצמו מתוך ידיעה שלא יזכה למשפט הוגן. אולם על כך הגיבה השופטת כי הוא "נרקסיסט שלא יכול להתגבר על האינטרסים האנוכיים שלו עצמו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות