אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש דחה בקשת עובדי חרסה למינוי מפרק זמני; יקיים דיון עם 2 הצדדים ביום ראשון צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

ביהמ"ש דחה בקשת עובדי חרסה למינוי מפרק זמני; יקיים דיון עם 2 הצדדים ביום ראשון

העובדים טוענים שחובות החברה כלפיהם עומדים על 3.5 מיליון שקל; לדבריהם, לפני חופשת פסח נאמר להם על ידי המנכ"ל כי "חד משמעית המפעל לא ייסגר, מטרת החופשה היא לצמצם ימי חופש"

01.05.2019, 17:34 | נווית זומר

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע יעקב פרסקי, דחה את בקשת עובדי חרסה למינוי מפרק זמני במעמד צד אחד וקבע דיון ליום ראשון הקרוב במעמד שני הצדדים.  

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הגישו העובדים באמצעות בא כוחם עו"ד גלילה ואלון הורנשטיין, בקשה דחופה לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע במעמד צד אחד למינוי רו"ח חן ברדיצב ועו"ד אהוד גינדס כמפרקים זמנים. יש לציין כי עובדי חרסה, המפעל הוותיק לייצור כלים סניטריים הנמצא בבעלות קבוצת חמת, מפגינים נגד הבעלים מאז חזרו מחופשת פסח מרוכזת ומצאו את שערי המפעל סגורים ומכתבי פיטורים ממוענים אליהם.

הפגנת עובדי חרסה, צילום: באדיבות אגף הדוברות בהסתדרות הפגנת עובדי חרסה | צילום: באדיבות אגף הדוברות בהסתדרות הפגנת עובדי חרסה, צילום: באדיבות אגף הדוברות בהסתדרות

מאיר בביוף יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב אמר כי המאבק הוא על פיצוים מוגדלים בשעור 200% לעובדים. כעת, דורשים העובדים מביהמ"ש לאשר למפרק הזמני לתפוס את נכסי חרסה ולהורות לחברת האם - חמת להשיב למפעל את כל הציוד והמלאים שהוצאו מהם. לטענתם, ההנהלה העבירה תבניות למפעל בטורקיה שהקים הבעלים ואליו יעבור כעת היצור של מוצרי חרסה.

עוד טוענים העובדים, כי בצאתם לחופשה מרוכזת בערב פסח נאמר להם על ידי המנכ"ל "חד משמעית המפעל לא יסגר, החופשה מטרתה לצמצם ימי חופש". העובדים טוענים שהולכו שולל על ידי ההנהלה ואמרו שנכון ליום הגשת הבקשה, החברה חייבת לעובדים בגין השלמת חוב פיצוי פיטורים, פדיון הודעה מוקדמת, חופשה דמי הבראה והפרשות סוציאליות, בסך כ-3.5 מיליון שקל, כמו כן חייבת לספקים עד 4 מיליון שקל.

בעלי חרסה יואב גולן , צילום: ניר גולן בעלי חרסה יואב גולן | צילום: ניר גולן בעלי חרסה יואב גולן , צילום: ניר גולן

כמו כן מדיווח של החברה לבורסה עולה כי יש חשש שיוטל עליה חוב נוסף בסך 7.2 מיליון שקל. בבקשה לביהמ"ש נכתב: "פעילות החברה פועלת על ידי דירקטוריון החברה, הפועל בניגוד אינטרסים. יש חשש כבד כי הדירקטורים פועלים זמן רב בניגוד עניינים תוך דאגה לקבוצת האם (קבוצת חמת נ.ז.), תוך הברחת נכסים וריקון פעילות החברה מתוכן ואף יתכן שלצורך פינוי הקרקע הסמוכה למתחם ביג על מנת לשנות את יעודה לטובת קבוצת חמת".

במקביל מאיימת הנהלת חמת לתבוע את העובדים וההסתדרות על הנזקים הנגרמים לה. אתמול שלח רועי רגרמן מנכ"ל קבוצת חמת מכתב לבביוף, יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, ובו הוא מאשים את נציגי ההסתדרות כי סרבו לקיומו של הליך תיווך בפני הממונה האזורית על יחסי העבודה במשרד העבודה.

לדברי רגרמן, "עניין זה מצטרף להימנעותכם המופגנת מלהיפגש עם הנהלת החברה במהלך השבוע. מאז סגירת המפעל אני תמה כיצד היתה מגיבה ההסתדרות, לו החברה היתה זו שמסרבת להיפגש. רגרמן מתריע כי "לא נסכים עם האלימות בה בחרתם לנקוט ואיתה אתם מובילים את העובדים, אשר חורגת מכל מאבק ארגוני לגיטימי. החברה שומרת על זכותה להיפרע מכל נזק שנגרם ויגרם".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות