אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזכ"ל מפלגת העבודה נגד אבי גבאי: "למה דווקא ב-1 במאי זומנו עובדים לשימוע?" צילום: עופר עמרם

מזכ"ל מפלגת העבודה נגד אבי גבאי: "למה דווקא ב-1 במאי זומנו עובדים לשימוע?"

המזכ"ל ערן חרמוני זועם על אי שילובו בקבלת ההחלטות סביב צעדי הרה-ארגון שננקטים במפלגה לאחר כישלונה בבחירות. העבודה סיימה את מערכת הבחירות עם גירעון של 4 מיליון שקל

01.05.2019, 18:35 | צבי זרחיה

מזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני מותח ביקורת על כך שדווקא ביום הפועלים - ה-1 במאי - זימנה המפלגה עובדים לשימוע לפני פיטורין. הנהלת המפלגה החלה בהליך פיטורי העובדים לנוכח הירידה במספר המנדטים והגרעון שנוצר בתקציב המפלגה עקב כישלונה בבחירות.

קראו עוד בכלכליסט

מזכ"ל המפלגה חרמוני שיגר הערב מכתב אל ששת חברי הכנסת של המפלגה שבו ציין: "נדהמתי לשמוע כי היום, ה-1 למאי ,יום ציונו של חג הפועלים, הוצאו זימונים לשימוע לעובדים במפלגת העבודה. קשה לתאר עד כמה מדובר במעשה המבטא כשל ערכי ויסודי הסותר את ערכי הבסיס של תנועתנו, ואני כמובן מוחה על כך בחריפות".

יו"ר העבודה אבי גבאי, צילום: עמית שעל יו"ר העבודה אבי גבאי | צילום: עמית שעל יו"ר העבודה אבי גבאי, צילום: עמית שעל

חרמוני הוסיף כי "לצערי, נדמה כי מסע הנקמנות האישי והפוליטי כנגדי אשר עומד בבסיס הפעולה היום, הביא לאובדן שיקול הדעת – וחבל".

חרמוני התריע כי "חרף בקשתי בהנהלת המפלגה להיות שותף כמזכ"ל המפלגה בתהליך קבלת ההחלטות של צעדי הרה-ארגון הנדרשים, הדברים נעשים באופן חד-צדדי וללא שיתופי".

כפי שנחשף ב"כלכליסט", מפלגת העבודה סיימה את מערכת הבחירות עם גירעון של כ-4 מיליון שקלים. הכוונה היא לקחת הלוואה מהכנסת לצורך כיסוי הגירעון. המשמעות: מימון המפלגות השוטף של המפלגה העומד על 581 אלף שקלים בחודש, ישמש בחלקו למימון הגירעון.

תקציב הבחירות של המפלגה היה גבוה-30.5 מיליון שקלים. "כלכליסט" חשף לפני הבחירות שחברת הנדל"ן של המפלגה "בתי ארלוזורוב" העבירה לבקשת גבאי סכום של 3 מיליון שקל למימון הקמפיין של העבודה. מפלגת העבודה תקבל מימון בחירות בסך של 18.6 מיליון שקלים, תכסה עוד 4.7 מיליון שקלים ממימון מפלגות שוטף שהתקבל עד לסוף הכנסת ה-20, והחסר כאמור של כ-4 מיליון שקלים יכוסה מההלוואה מהכנסת.

לצורך כיסוי הגירעון הודיע גבאי לפני כשבועיים יחד עם מנכ"ל המפלגה ציון סוקי על "בחינת האפשרויות והצעדים לכיסויו, כגון: מעבר למשרדים קטנים, צמצום התקשרויות עם ספקים ונותני שירות, סגירת סניפי מפלגה מסוימים וצעדים נדרשים נוספים, על מנת שמפלגת העבודה תמשיך להתנהל באחריות כלכלית, ולעמוד ביעד שהצבנו לעצמנו - לסגור את הגירעון בתוך שלוש שנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות