אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ת"א נגד סגירת סניפי הבנקים בשכונת התקווה: "מצב בלתי נסבל שאסור שיימשך" צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

עיריית ת"א נגד סגירת סניפי הבנקים בשכונת התקווה: "מצב בלתי נסבל שאסור שיימשך"

במכתב ששלח חבר המועצה והממונה על העסקים הקטנים בעירייה ארנון גלעדי למפקחת על הבנקים חדוה בר, הוא מלין על סגירת שני סניפי בנקים של לאומי ומרכנתיל בשכונה בדרום העיר - בהמשך לסגירת סניף הפועלים בכפר שלם; "אוכלוסיות מוחלשות נאלצות לכתת רגליהם לאזורים מרוחקים"

02.05.2019, 13:11 | רחלי בינדמן

עיריית ת"א נגד סגירת סניפי בנקים בת"א - לידי "כלכליסט" הגיע מכתב ששלח הממונה על העסקים הקטנים בעירייה ארנון גלעדי, שהוא גם חבר מועצת העיר, למפקחת על הבנקים חדוה בר.  

קראו עוד בכלכליסט

במכתב מלין גלעדי על תהליך של סגירת סניפים בבנקים הגדולים. כך למשל מציין גלעדי את העובדה שלפני שנתיים החליט בנק הפועלים לסגור סניף יחיד שלו בכפר שלם ולטענתו הדבר "אילץ רבים מהתושבים באזור, ביניהם קשישים רבים, שאינם מורגלים לבצע פעולות דרך האינטרנט לכתת את רגליהם לאזורים מרוחקים, דבר שהקשה עליהם מאד".

ארנון גלעדי, צילום: עמית שעל ארנון גלעדי | צילום: עמית שעל ארנון גלעדי, צילום: עמית שעל

לדבריו, לאחרונה קיבל פניות רבות של תושבים אודות סגירת שני סניפים נוספים ברחוב האצ"ל בתל אביב (שכונת התקווה) - האחד של בנק לאומי והשני של בנק מרכנתיל שצפוי לסגור את הסניף בעוד חודשיים (מקבוצת דיסקונט).

"סגירת סניפים היא חלק ממגמה כוללת של הבנקים בישראל הפועלים לצמצום מספר הסניפים שלהם, על חשבון הלקוחות. מצב זה הוא בלתי נסבל ואסור שיימשך. הדבר נכון שבעתיים כשמדובר בסניפי בנק המשרתים אוכלוסיות מוחלשות, עולים חדשים ובעלי עסקים קטנים כמו הסניף ברחוב אצ"ל". גלעדי דורש את התערבותה המיידית של בר, לאור סמכותה לבטל החלטת סגירת סניף על ידי בנק כזה או אחר.

המכתב נשלח בהעתק גם לראש העיר רון חולדאי, לשר האוצר משה כחלון ולשוקי בורשטיין, מנכ"ל בנק מרכנתיל.

בפיקוח על הבנקים בחרו שלא להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות