אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימפריית הנדל"ן של לבייב בסביון שווה 100 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אימפריית הנדל"ן של לבייב בסביון שווה 100 מיליון שקל

רשימת הנכסים שהמשטרה ורשות המסים הקפיאו ליהלומן לב לבייב, אשתו וילדיו זבולון ושמעיה חושפת בתים וקרקעות בשטח של 40 דונם ביישוב היוקרתי סביון לבדו, לצד מיליוני שקלים במזומן ועשרות יהלומים

06.05.2019, 14:39 | תומר גנון

אימפריית הנדל"ן של היהלומן לב לבייב ובני משפחתו נחשפת: מרשימת הנכסים האישיים של בני המשפחה שהמשטרה ורשות המסים הטילו עליהם עיקולים במסגרת פרשת "יהלום שחור" עולה שלבייב, אשתו ובניו זבולון ושי (שמעיה) מחזיקים בבעלותם בתים וקרקעות בהיקף של כ־40 דונם בסביון לבדה. השווי המוערך של הנכסים, המבוסס על מידע מאתר מידע נדל"ן של רשות המסים והערכות שמאים, עומד על לפחות 100 מיליון שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

במרכז פרשת "יהלום שחור" עומדים חשדות להברחת יהלומים, העלמת הכנסות והלבנת הון. לפי החשד בחקירה, חברת היהלומים LLD של לבייב הפעילה בין השנים 2010–2018 רשת של בלדרים שהבריחו עבורה על גופם יהלומים מרוסיה לישראל ומישראל לרוסיה, בהיקף של כ־316 מיליון שקל. זאת, על מנת למכור אותם ללא דיווח לרשויות ולחמוק מתשלום מס. צוות החקירה גייס עד מדינה ששמו אסור בפרסום.

האחוזה של לב לבייב בסביון, צילום: אוראל כהן האחוזה של לב לבייב בסביון | צילום: אוראל כהן האחוזה של לב לבייב בסביון, צילום: אוראל כהן

עם החשודים המרכזים שנעצרו ונחקרו באזהרה בפרשה נמנים בנו של לבייב, זבולון לבייב, ומנכ"ל החברה ראובן שמואלוב. השניים חשודים גם בהשמדת ראיות בטענה למחיקת מיילים ותכתובת בהוראת לבייב האב, בטרם הפכה החקירה לגלויה באוקטובר 2018. השניים מכחישים את החשדות נגדם.

לבייב עצמו שוהה בחו"ל מאז נחשפה הפרשה, וטרם נחקר בידי צוות החקירה המשותף ליחידה הארצית למאבק בפשיעה חמורה ובינלאומית (היאחב"ל) וליחידות מכס ומע"מ ויהלום ברשות המסים. במכתב ששלחו בשבוע שעבר למשטרה סנגוריו של לבייב, עוה"ד איתן מעוז, גיורא אדרת ושרון כהנא, ובו אישור לבקשה להארכת הקפאת הנכסים והכספים שנתפסו ב־180 יום, הם טענו כי כל ניסיון מצדם להידברות שתאפשר את חקירתו של לבייב מבלי שיעצר לא נענה.

לב לבייב , צילום: אביגיל עוזי לב לבייב | צילום: אביגיל עוזי לב לבייב , צילום: אביגיל עוזי

"לבייב הודיע מספר פעמים מאז תחילת החקירה כי הוא נכון להעמיד את עצמו לרשות היחידה החוקרת במקום משובו בחו"ל ללא דיחוי, ולחלופין להגיע לישראל, להיחקר", כתבו הסניגורים למשטרה. "הוא מוכן אף להפקיד ערבויות להבטחת התייצבותו העתידית לחקירות נוספות ככל שתידרשנה. הכל על מנת לקדם את החקירה ולאפשר לו לשוב למקום מושבו ולעבודתו בחו"ל, תוך התחייבות לחזור לישראל לחקירות נוספות לפי דרישה בהתראה סבירה".

101 יהלומים נתפסו בחיפוש במשרדים ברמת גן

עם פתיחת החקירה הקפיאו המשטרה ורשות המסים נכסים רבים של החשודים, בהם נדל"ן וחשבונות בנק. עם הנכסים שהמשטרה תפסה בחיפוש במשרדי חברת LLD ברמת גן נמנים 101 פריטי או מארזי יהלומים בשווי לא ידוע. היהלומים מותרו בשלב זה בידי המשטרה לצורך חילוט עתידי, במידה ויוגש כתב אישום והחברה תורשע בעבירות המיוחסות לה.

אלא שהרכוש העיקרי שעוקל לנפשות החשודות בפרשה הוא נדל"ן. במקרה של לבייב האב הוטל עיקול (50%) על חלקו במגרש בגודל 15 דונם בין הרחובות שחף והחורש בסביון. לפי מסמכי ההיתרים שהתפרסמו בעבר ב"כלכליסט", על השטח נבנתה אחוזת ענק מהמפוארות בישראל, בבעלות משותפת ללבייב ולאישתו אולגה. האחוזה נבנתה על שטח בנוי של 2,324 מ"ר וכוללת עשרה חדרי שינה, ספא, אולם קולנוע פרטי, בריכת שחייה ומגרש טניס. השווי הכולל של הנכס לאחר הבנייה הוערך בעבר בכ־60 מיליון שקל.

נכס נוסף שהמשטרה הטילה צו עיקול על חלקו של לבייב בו הוא וילה הבנויה על שטח של 2 דונם ברחוב הגבעה בסביון. לפי אתר מידע נדל"ן של רשות המסים, וילה זו נרכשה בשנת 2016 ממו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס בתמורה ל־10.5 מיליון שקל. לפי נסח הטאבו לבייב מחזיק בשליש מנכס ושני השלישים האחרים מתחלקים שווה בשווה בין בנו שלום לבייב ואורלי לבייב.

15 דונם ליד צומת סביון וקרקעות ליד אחוזת ההורים

בנוסף הוטל עיקול על זכויותיו של לבייב (50%) בווילה היושבת על שטח של 5.1 דונן ברחוב המתנחלים בסביון. לפי אתר מידע נדל"ן של רשות המסים, הנכס נרכש ב־2001 בתמורה ל־5.57 מיליון שקל. כן הוטל עיקול על חלקו של לבייב (50%) במגרשים הסמוכים לצומת סביון על כביש 4622, אחד בשטח 10 דונם ושני בגודל 4.8 דונם. לפי נסח הטאבו, שני המגרשים היו תחת ניהול של כונס נכסים בסמוך ל־2002, שבה נרשמו הערות אזהרה לטובת לבייב ואישתו. שווי המגרשים כיום לא ידוע.

עוד הוטל עיקול על דירת קרקע בגודל 37 מ"ר ברחוב יצחק הכהן בבני ברק. לפי אתר מידע נדל"ן של רשות המסים דירה כפולה בגודלה בבניין זה נמכרה ב־2017 ב־1.75 מיליון שקל. כמו כן הקפיאה המשטרה ללבייב כ־3 מיליון שקל בחשבון בבנק אגוד.

מרשימת הנכסים של המשטרה עולה כי הוטלו עיקולים גם על נכסים שבבעלות שני בניו של לבייב, זבולון ושי לבייב. כך, הוטלו עיקולים על שני נכסים בני דונם כל אחד בסביון שבבעלות זבולון, נכס אחד בסמוך לרחוב ההדס ונכס נוסף בסמוך לרחוב דרור - שני רחובות שנמצאים בקרבת האחוזה שלבייב ואישתו בונים. עיקול הוטל גם על הזכויות של בנו של לבייב שי בנכס בגודל דונם ברחוב השחר בסביון - אף הוא בקרבת האחוזה שבונים ההורים.

זכויות בגוש הגדול בת"א ובית בקריית מלאכי

לזבולון, כך עולה מהרשימה, יש זכויות בשני נכסים נוספים מחוץ לסביון שעליהם הוטלו עיקולים. מדובר בזכויות לדירת 100 מ"ר בפרויקט "הגוש הגדול" בסמוך לחוף הים בצפון תל אביב. לפי אתר מידע נדל"ן של רשות המסים זכויות לדירה בגודל דומה בפרויקט נמכרו ב־1.5 מיליון שקל. עיקול נוסף הוטל על בית מגוריו של זבולון בגודל של 1.045 דונם בקריית מלאכי. כמו כן הוקפאו כספים בהיקף של כ־810 אלף שקלים בפיקדון דולרי על שם זבולון לבייב בבנק אגוד.

עורכי דינו של זבולון לבייב - אלון רון, איילת לשם וקרינה קומרוב - הודיעו למשטרה שהם מסכימים להארכת מועד אחזקת הנכסים התפוסים על ידי המשטרה ב־180 יום. גם סנגורו של שמאלוב, ז'ק חן, שהמשטרה הקפיאה לו כ־110 אלף שקל ומחצית הזכויות בשלושה נכסים, נעתר לבקשת המשטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

101 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

100.
מר לבייב גנב רודף בצע
לב לבייב ובניו הם גנבים רודפי בצע שחיים על אנשי עסקים קטנים מהם. דופקים אותם ומובילים אותם למשפטים ארוכים ויקרים וכך מתישים אותם. כמובן שהם לא שוכחים לתת מעשר לחב״ד על מנת להרגיש טוב עם הגניבות שלהם. אני אישית קורבן שלהם. מכיר הרבה מאוד סיפורים עליהם. מקווה מאוד שהם יקבלו את מה שמגיעה להם ושזה יהיה ברוסיה, שם יודעים להעניש טוב מאוד.
שלומי  |  07.07.19
97.
עסקי לב לבייב
לב לבייב הוא אחד מרודפי הבצע הבלתי נלאים העושים זאת על גב הציבור - הוא עושה הון תוך מינוף כספי החסכונות הסוציאליים של כולנו וכאשר הוא נקלע בהרפתקאותיו לקשיים, הוא תובע מחיקת חוב תוך תספורת על חסכונות הציבור. יחסי הון שלטון נותנים לו גישה קלה אל כספנו וההצלחה זורמת לכיסו, אך הכישלון יתום. חלק נכבד מהקולגות שלו כבר פשטו רגל (על גבנו) וחלקם האחר (תשובה, עופר ואחרים) עוד ממשיכים לתעתע בנו בתעלוליהם. זוהי הכלכלה הקפיטליסטית "התחרותית" של נהנתניהו ודומיו - תנו לממזרים להתעשר והם ישאירו פירורים לאחרים.
amiram cooper  |  07.05.19
לכל התגובות