אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל כרום יחסום אוטומטית קובצי קוקיז, כלי הניטור הפופולרי ברשת

דיווח: גוגל כרום יחסום אוטומטית קובצי קוקיז, כלי הניטור הפופולרי ברשת

קובצי קוקיז מסייעים לאתרים לנתח תעבורת גולשים - ולחברות פרסום מקוון, לאסוף מידע ולמקד קמפיינים; לפי מקורות הוול סטריט ג'ורנל צפויה גוגל לחסום אותם לחלוטין בדפדפן הכרום, כדי לדחוף לקוחות אל פלטפורמת הפרסום שלה

07.05.2019, 13:03 | שירות כלכליסט

גוגל צפויה להשיק כלים חדשים שישולבו בדפדפן כרום ויגבילו איסוף מידע דרך קובצי קוקיז - כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל על בסיס מקורות המקורבים לנושא.

קראו עוד בכלכליסט

קובצי קוקיז הם אחת הדרכים הנפוצות והמקובלות ביותר באינטרנט לאסוף מידע אישי, והם מאפשרים לאתרים לזהות גולשים שנכנסים אליהם ולדעת מאילו אתרים הגיעו, כדי לבצע ניתוחי תעבורה. כל הכלים האנליטיים בניתוח התנהגות גולשים ופרסום נשענים בין השאר, על קבצים כאלה למיניהם.

פרטיות משופרת, מאינטרס שיווקי. גוגל, צילום: TheNextWeb פרטיות משופרת, מאינטרס שיווקי. גוגל | צילום: TheNextWeb פרטיות משופרת, מאינטרס שיווקי. גוגל, צילום: TheNextWeb

לפי הערכת הג'ורנל, הכלים נועדו לחזק את אחיזתה בשוק הפרסום המקוון, שכן יחריגו כלי איסוף שהיא מפעילה בעצמה - ולכן ידחפו אתרים ושירותים מקוונים להעדיף את פלטפורמת הפרסום שלה על כלים מתחרים.

ישנן חברות רבות שעוסקות בפרסום דיגיטלי ונשענות על קובצי קוקיז, ומהלך כזה של גוגל יוכל להסב להן נזק משמעותי. ככל הנראה שהכלים האמורים ייחשפו רשמית השבוע באירוע המפתחים I/O של גוגל, שייפתח הערב במטה שלה במאונטן וויו, קליפורניה.  

דפדפנים אחרים, כגון פיירפוקס של מוזילה וספארי של אפל, מאפשרים נטרול מובנה של רוב קובצי הקוקיז מזה שנתיים, אך לא מבצעים חסימה מוחלטת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות