אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מגיב מהר הרצל לרוחאני: "לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני" צילום: מארק ישראל סלם , ג'רוזלם פוסט

יום הזיכרון

נתניהו מגיב מהר הרצל לרוחאני: "לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני"

יום זיכרון בצל איומי איראן להאיץ את העשרת האורניום. ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר בטקס האזכרה הממלכתי בהר הרצל: "בדרכי לכאן שמעתי שאיראן ממשיכה בתוכניותיה להשיג את תוכנית הגרעין שלה. לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני"

08.05.2019, 12:45 | ענבר טויזר
ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב הבוקר (ד') לאיומיו של נשיא איראן חסן רוחאני להאיץ את העשרת האורניום. בטקס האזכרה הממלכתי ליום הזיכרון בהר הרצל, אמר נתניהו: "בדרכי לכאן שמעתי שאיראן ממשיכה בתוכניותיה להשיג את תוכנית הגרעין שלה. לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני".

נתניהו הוסיף: "אירועי הימים האחרונים ממחישים בבהירות על מה נסוב מאבקינו. על הניסיון של דורשי רעתנו להחריב את מדינתנו, לעקור אותנו מארצנו. ב-100 השנים האחרונות אויבנו ניסו לעשות זאת פעם אחר פעם, אך הם נכשלו. נוסיף להיאבק במבקשי נפשנו וננעץ את שורשינו עמוק עוד יותר באדמת המולדת. כך עשו גיבורינו בשחר תחיית האומה, ואנו צועדים בדרכם".

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו בהר הרצל, היום, צילום: מארק ישראל סלם , ג נתניהו בהר הרצל, היום | צילום: מארק ישראל סלם , ג'רוזלם פוסט נתניהו בהר הרצל, היום, צילום: מארק ישראל סלם , ג

נשיא איראן חסן רוחאני העביר הבוקר מכתב רשמי לאיחוד האירופי לחמש המעצמות - בריטניה, צרפת, גרמניה, סין ורוסיה - כי אם ייסוגו מהבטחותיהן במסגרת הסכם הגרעין, תוך 60 יום איראן תעלה את רמת העשרת האורניום. רוחאני אמר כי כבר החל מהיום איראן לא תקיים את מגבלת כמות האורניום, לה היא מחויבת לפי ההסכם.

רוחאני דרש מהמעצמות ומהאיחוד האירופי לגבש הבנות חדשות למימוש הסכם הגרעין ולעמוד בהתחייבויותיהן בעניין יצוא הנפט וההקלות למגזר הפיננסי. הוא הזהיר שארצו תפסיק לייצא אורניום מועשר ומים כבדים כפי שהתחייבה במסגרת ההסכם, והמשמעות היא המשך פיתוח תוכנית הגרעין האיראנית.

נשיא איראן חסן רוחאני, צילום: בלומברג נשיא איראן חסן רוחאני | צילום: בלומברג נשיא איראן חסן רוחאני, צילום: בלומברג

ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לשבויי ונעדרי צה"ל: "אני מאחל החלמה לכל הפצועים ואני מתחייב שנמשיך לפעול להחזרת נעדרנו ושבוינו, כולל רון ארד, אדר גולדין, אורון שאול, יהודה כץ, צבי פלדמן וכן אברה מנגיסטו והשאם אסייד. כמו שזכרנו את זכריה באומל אחרי 37 שנים, כפי שהבאנו את טייס חיל האוויר יקיר נווה ז"ל לקבר ישראל אחרי 56 שנים. ביום הזיכרון אנו מציינים את אבידותינו, וביום העצמאות נעלה על נס את הישגינו".

 

מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין נשא דברים בטקס יום הזיכרון של חיל האוויר הנערך באנדרטת החיל בהר הטייסים והתייחס לסבב הלחימה האחרון בעזה: "בשנה האחרונה פעלו אנשי החיל בחזית בדרום ובצפון. בשני ימי הקרב שהתחוללו ברצועת עזה עוצמת החיל ופעולתו החזירה את השקט לתושבי הדרום. ליבנו עם משפחות ההרוגים". 

עוד הוא הוסיף: "הנכדים של לוחמי ההתשה מאיישים היום את תאי הטייס. המטוסים הם לא אותם מטוסים, אבל הסמל הוא אותו הסמל, הרוח אותה הרוח. אנשי חיל האוויר נחושים מול כל אויב, מלוכדים, זוכרים ומייחלים לבואו של השלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות