אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"א בוחנת: שינוי דרמטי בליגת האלופות ב-2024 צילום: איי אף פי

אופ"א בוחנת: שינוי דרמטי בליגת האלופות ב-2024

8 קבוצות ב-4 בתים וירידות מליגת האלופות לצד עליות מליגת אירופה לליגת האלופות - אלו רק חלק מהתוכניות שנחשפו בפני אנשי כדורגל

10.05.2019, 08:54 | שירות כלכליסט

אופ"א שוקלת הצעה לשנות את ליגת האלופות באופן דרמטי ב-2024.

קראו עוד בכלכליסט

מהות השינוי היא בפורמט התחרות. לפי המסמכים, תחילת הטורניר תהיה באוגוסט ומבנה השלב הראשון ישונה מפורמט של 4 קבוצות ב-8 בתים ל-8 קבוצות ב-4 בתים. כמו כן, וזאת כנראה המטרה של השינוי, לקבוצות מליגות קטנות ובינוניות יהיה קשה עד בלתי אפשרי להיכנס לליגת האלופות.

רונאלדו חוגג שער בליגת האלופות. השנה הוא כבר לא יניף את הגביע, צילום: אי פי איי רונאלדו חוגג שער בליגת האלופות. השנה הוא כבר לא יניף את הגביע | צילום: אי פי איי רונאלדו חוגג שער בליגת האלופות. השנה הוא כבר לא יניף את הגביע, צילום: אי פי איי

לפי המסמך שנחשף על ידי AP, בתחילת עונת 2024/25 מקומם של 24 מועדונים מהליגות הגדולות באירופה יהיה מובטח בטורניר. המטרה היא ש-24 מ-32 הקבוצות יהיו מהליגות הגדולות כאשר ארבע קבוצות אחרות יגיעו מליגות כגון הליגה ההולנדית - שהעונה שלחה את אייאקס לחצי גמר ליגת האלופות ו-4 נוספות יגיעו מתחרויות אחרות של אופ"א.

כלומר, במקביל להפיכת ליגת האלופות למעיין מועדון סגור, יהיו "יורדות" מליגת האלופות לליגת אירופה ו"עולות" מליגת אירופה. כלומר, מדי שנה ארבע הקבוצות הגרועות ביותר בליגת האלופות ישחקו בעונה שאחרי בליגת אירופה - בלי קשר לביצועים שלהן בליגות המקומיות.

יהיו גם ארבע "עולות" לליגת האלופות מליגת אירופה. תהיה גם תחרות שלישית, שממנה יתחרו על עלייה לליגת אירופה. המשמעות היא שקבוצות מליגות קטנות, שבדרך כלל לא מצליחות בליגה מעבר לשלב הבתים, ימצאו את עצמן מהר למדי ב"ליגה השנייה" - על כל המשתמע מכך מבחינה מקצועית וכספית.

רבים מתנגדים לתוכנית של אופ"א. חאבייר טבאס, יו"ר מינהלת הליגה הספרדית, מתנגד וכם גם ארגון הליגות האירופי. ברנרד קאיאזו, הבעלים של סנט אטיין הצרפתית, אמר ש"הם רוצים לסגור את המערכת ולהותיר אותנו בחוץ".

אופ"א ציינה שהתוכניות שדנים בהן כיום הן "רק רעיונות ודעות" שהם חלק מדיון ארוך על שינויים בליגת האלופות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות