אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל שופכת מים קרים: פרויקט פוקסיה לא יחליף את אנדרואיד וכרום OS צילום: Pocket How

גוגל שופכת מים קרים: פרויקט פוקסיה לא יחליף את אנדרואיד וכרום OS

ב-2016 נחשף מיזם מיוחד של החברה, במרכזו מערכת הפעלה חוצת-פלטפורמות - שהוערך שתירש את המערכות הקיימות של גוגל. עתה מספר סגן נשיא בחברה שפוקסיה היא רק ניסוי פנימי, שנועד לסייע לה לפתח כלי תוכנה עתידיים

12.05.2019, 11:51 | רפאל קאהאן

מזה שלוש שנים שנערך שוק הטכנולוגיה העולמי לבואה של פוקסיה - מערכת ההפעלה העתידית של גוגל, שלפי הערכות נועדה להחליף גם את אנדרואיד וגם את כרום OS. עתה חושף בכיר גוגל שמדובר בפרויקט שונה לחלוטין משהוערך, ושכנראה לא פוקסיה תירש את מערכות ההפעלה של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון שנתן לאתר the Verge בסוף השבוע, סיפר הירושי לוקהיימר, סגן נשיא בגוגל שממונה על פיתוחי מערכות ההפעלה, שפוקסיה היא בעצם רק ניסוי פנימי. "אנחנו רק בודקים כיצד יכולה להיראות מערכת הפעלה חדשה", הסביר. "אני יודע שהרבה מאוד אנשים התלהבו ואמרו 'הנה אנדרואיד או כרום החדשות', אבל זה לא באמת כך. זו אינה פוקסיה, היא מיועדת להרחיב את הידע והיכולות שלנו בתחום מערכות הפעלה. דברים שנלמדים בפוקסיה יכולים לאחר מכן למצוא את עצמם במערכות הפעלה אחרות".

 

תמונות פוקסיה שדלפו, צילום: Pocket How תמונות פוקסיה שדלפו | צילום: Pocket How תמונות פוקסיה שדלפו, צילום: Pocket How

 

 

עם זאת, לוקהיימר לא דוחה את הטענות שפוקסיה אכן תשמש יום אחד כתשתית למערכת הפעלה חדשה. "פוקסיה עשויה להיות שימושית במיוחד לתצורות חדשות", רמז לוקהיימר. בהתחשב בכך שאנדרואיד מותאמת לתצורות סמארטפונים וטאבלטים וכרום OS למחשבים והפעלת שירותים מקוונים, התצורות הנוספות הקיימות כיום הן של התקנים דוגמת רמקולים חכמים, טלוויזיות או מכוניות ושהמשותף ביניהם הוא חיבור רציף לאינטרנט והפעלה של שירותי בידור, מידע ומסחר מקוון.

"אני חושב שיש המון מקום מקום לסוגים שונים של מערכות הפעלה עם התמחויות שונות. פוקסיה היא אחת מאותן מערכות אז הישארו דרוכים", סיכם לוקהיימר.

פוקסיה נחשפה ב-2016, עת גוגל פרסמה את הפרויקט באתר המפתחים גיטהאב. כמו אנדרואיד וכרום OS, מבוססת גם היא בשלב זה על קוד פתוח, בדומה לרבים ממוצרי גוגל. הוערך שהיא תחליף את מערכות ההפעלה הקיימות משום שרכיבים בקוד שלה העידו על תאימות לפלטפורמות חומרה מגוונות - מסמארטפונים וטאבלטים ועד התקני אינטרנט הדברים כרמקולים חכמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות