אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל תיק 4000: נתניהו לא יוכל לאשר את עסקת סרצ'לייט צילום: צילום מסך

בגלל תיק 4000: נתניהו לא יוכל לאשר את עסקת סרצ'לייט

בעלי השליטה בבזק נדרשים גם לאישור שר הביטחון ובשל החשדות נגד נתניהו, המכהן כשר הביטחון, הוא מנוע מלספק את האישור; הגורם שאמור לקבל את ההחלטה במקומו הוא מנכ"ל המשרד אלוף במיל' אודי אדם

15.05.2019, 08:21 | גולן חזני

אם סרצ'לייט תגיע להבנות מול מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב וביקום, ובסופו של דבר תחתום על עסקה שתהפוך אותה לבעלת השליטה בחברת התקשורת הישראלית הגדולה ביותר - בזק - היא תדרש לאישור מהותי בטרם תקבל את המפתחות: זה של המדינה.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי חוק התקשורת, ומשום שבזק מוגדרת כספקית שירות חיוני, על בעלי השליטה בחברת לקבל היתר שליטה ממשרד התקשורת וממשרד הביטחון, שבראשו עומד כיום ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לפי החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, מאז יוני 2016 נתניהו מנוע מלעסוק בענייני בזק, בשל קשריו האישיים עם שאול אלוביץ', בעל השליטה לשעבר בחברה (שמניותיו ביורוקום תקשורת, שדרכה הוא שולט בבזק, מוחזקות בשלב זה על ידי הבנקים הנושים). קשרים אלו עומדים במוקד תיק 4000, שבו החליט מנדלבליט להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע על עבירות שוחד נגד אלוביץ' ונתניהו.

אמנם ייתכן שבקרוב ייתיישב במשרד הביטחון שר חדש, שאינו מנוע מלעסוק בענייניה של בזק, אך אם ההחלטה תתגלגל לפתחו של נתניהו - בין אם משום שיידרש לה בקרוב ובין אם משום שיחליט להמשיך להחזיק בתיק הביטחון - הוא לא יהיה האיש שיוכל לקבל אותה. במצב שכזה, מי שיצטרך להחליט אם לאשר את העיסקה מטעם משרד הביטחון הוא מנכ"ל המשרד, אלוף במיל' אודי אדם.

 

נתניהו, צילום: צילום מסך נתניהו | צילום: צילום מסך נתניהו, צילום: צילום מסך

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות