אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הפלפלים זינק מתחילת החודש ביותר מ-50%; משרד החקלאות מתריע על מחסור זמני צילום: צביקה טישלר

מחיר הפלפלים זינק מתחילת החודש ביותר מ-50%; משרד החקלאות מתריע על מחסור זמני

על רקע החורף האחרון שהיה השנה ארוך במיוחד נוצר עיכוב בהגעתם של הפלפלים לשווקים. התוצאה: מחסור זמני של כשבועיים בירק, שגורם לעלייה חדה במחירו. החדשות הטובות: לקראת יולי יווצרו עודפים של פלפלים בחנויות ובשווקים

15.05.2019, 16:05 | נורית קדוש

מחיר הפלפלים זינק מתחילת החודש בלמעלה מ-50% והגיע לכ-13 שקלים לק"ג. במשרד החקלאות טוענים כי מכיוון שהחורף האחרון היה ארוך במיוחד גידולי הפלפלים התעכבו, כך שנוצר פער בין הזמן שבו מגיעים לשווקים הפלפלים שנזרעו במהלך ינואר לבין אלו שעדיין ניתן לראות בשווקים ונזרעו עוד בחודשי הקיץ.

קראו עוד בכלכליסט

כתוצאה מכך, ישנו מחסור של כשבועיים, עד לקבלת הגידולים החדשים. במשרד מעריכים כי לקראת החודשים יולי - אוגוסט, יווצרו עודפים של פלפלים בחנויות ובשווקים, ובהתאמה המחירים ירדו.

פלפלים בחנות ירקות, צילום: צביקה טישלר פלפלים בחנות ירקות | צילום: צביקה טישלר פלפלים בחנות ירקות, צילום: צביקה טישלר

במשרד טוענים כי מכסות ייבוא נפתחות כאשר מחיר הפלפלים עולה על 6 שקלים במשך 5 ימי עבודה וכי המחיר כיום עומד על 7.6 שקל לק"ג, אלא שבמחירון מועצת הצמחים מחירו של פלפל אדום מאיכות מעולה עומד על 13 שקלים ומתחילת החודש מחירו גבוה מ-8 שקלים.

הפלפל הישראלי גדל בעיקר בחודשי החורף בהיקף של כ-165 אלף טון. 90 אלף טון מיועדים לייצוא בחודשי החורף והאביב ו-75 אלף טון מיועדים לצריכה המקומית. במשרד טוענים כי בשל תנאי מזג האוויר, הצטמצם הגידול והשטחים מניבים פחות מהביקוש וכתוצאה מכך נותנים מענה חלקי לצריכה המקומית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מחירי הירקות והפירות - גזל
לפני מספר חודשים סיפרו שמחלה פגעה בבצל ולכן יש מחסור ןכמובן שהמחיר הרקיע שחקים ובצל במרבית הסופרים נמכר אז ב5-6 ש"ח. הגיע בצל מחו"ל הגיע בצל מיבול חדש ונחשו מה קרה? שום כלום עד היום המחיר של הבצל הוא 5-6 ש"ח. נכון ניחשתם נכון - בארץ המחיר רק עולה וכאשר אמור לרדת שוכחים את הצרכן. גזל לשמו חזירות של החקלאים או של בעלי הסופרים . מה זה משנה. איפה משרד הכלכלה שיפקח מעט על פערי המחירים? שכחו אותנו הצרכנים. למה שלא נחרים אנחנו את התוצרת החקלאית לשבוע שבועיים ואז נראה פירות קיץ - אפרסקים נקטרינות תפוחים במחיר של עד 5 שקלים ולא 10-20 ש"ח. מגדלים כאן יהלומים? שהפירות ירקבו על המדפים .
רוני  |  15.05.19
לכל התגובות