אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פירוק של פייסבוק יהיה המפלט האחרון, וייקח לפחות עשור בבתי המשפט" צילום: AFP

"פירוק של פייסבוק יהיה המפלט האחרון, וייקח לפחות עשור בבתי המשפט"

כך הגיבה היום נציבת התחרות של האיחוד האירופי מרגרט וסטגר לקריאה שהעלה לאחרונה אחד ממייסדי פייסבוק לפרק את הרשת החברתית בגלל הכוח חסר התקדים שצברה. לדברי וסטגר, "אפשרות עוצמתית וישירה יותר היא לומר לפייסבוק באופן ישיר שאנחנו רוצים גישה למידע"

17.05.2019, 22:02 | שירות כלכליסט
אחד ממייסדי פייסבוק: "צריך לפרק את החברה, הכוח של צוקרברג חסר תקדים" כריס יוז במאמר ל"ניו יורק טיימס": "מארק הוא אדם טוב ונדיב. אבל אני כועס כי ההתמקדות שלו בצמיחה הובילה אותו להקריב בטיחות ואדיבות לטובות קליקים"; לדבריו, "אם לא ננקוט פעולה, המונופל של פייסבוק יעמיק" עומר כביר, 9 תגובותלכתבה המלאה

"פירוק של פייסבוק יהיה המפלט האחרון, וסביר להניח שיצריך הליכים משפטיים ארוכים ומורכבים", כך אמרה היום נציבת התחרות של האיחוד האירופי מרגרט וסטגר בכנס שבו השתתפה בפריז. וסטגר נשאלה בעניין פירוק הרשת החברתית, לאחר שאחד ממייסדיה כריס יוז קרא לאחרונה בטור דעה שפרסם בניו יורק טיימס לפירוק החברה, בשל העוצמה האדירה שצבר מייסדה מארק צוקרברג.

קראו עוד בכלכליסט

יוז היה אחד מחבריו של מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג בהרווארד ונמנה על חמשת מייסדי החברה ב-2004. לאחר הקמת החברה שימש במשך תקופה כדובר פייסבוק. הוא עזב את הרשת החברתית ב-2007 כדי להתנדב בקמפיין הבחירות של ברק אובמה, אך עדיין החזיק במניות פייסבוק שאפשרות לו להפוך למולטי-מיליונר אחרי הנפקת החברה.

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, תמונה: CNN מייסד פייסבוק מארק צוקרברג | תמונה: CNN מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, תמונה: CNN

בטור המדובר בניו יורק טיימס כתב יוז, בין השאר: "מארק הוא אדם טוב ונדיב. אבל אני כועס כי ההתמקדות שלו בצמיחה הובילה אותו להקריב בטיחות ואדיבות לטובות קליקים". עוד אמר כי "אם לא ננקוט פעולה, המונופל של פייסבוק יילך ויעמיק".

בהתייחס לטור הנוקב אמרה וסטגר: "ברור שזה יהיה המפלט האחרון ביותר. אני חושבת שהליך כזה ישמור אותנו בבתי המשפט במשך אולי עשור... הרבה יותר ישיר ואולי הרבה יותר עוצמתי להגיד (לפייסבוק) שאנחנו זקוקים לגישה למידע", סיכמה וסטגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות