אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקסון מוביל פינתה את כל עובדיה הזרים משדה הנפט בעיראק צילום: רויטרס

אקסון מוביל פינתה את כל עובדיה הזרים משדה הנפט בעיראק

עשרות עובדים פונו משדה 'מערב קורנה 1', בשל המתיחות הגוברת בין ארה"ב ואיראן, שבעקבותיה כבר פינתה ארה"ב עובדים מהשגרירות בבגדד

18.05.2019, 14:27 | שירות כלכליסט

ענקית הנפט אקסון מוביל פינתה את כל העובדים הזרים שלה משדה הנפט מערב קורנה 1 (West Qurna 1) בעיראק, והיא מטיסה אותם לדובאי, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס המתבסס על שלושה מקורבים לנושא. הפינוי נעשה על רקע המתיחות בין ארה"ב ואיראן.

קראו עוד בכלכליסט

על פי בכירים בתעשיית הנפט של עיראק, הייצור בשדה הנפט לא הושפע מהפינוי והעבודה נמשכת כרגיל תחת פיקוחם של מהנדסים מקומיים. "הייצור מנוהל בכל מקרה על ידי מהנדסים עיראקים, העובדים הזרים משמשים כיועצים. יש לנו קשר בטלוויזיה במעגל סגור איתם (העובדים הזרים) ויכולים לתקשר איתם בעת הצורך", מסר לרויטרס בכיר בחברת הנפט העיראקית סאות' אויל.

שדה הנפט מערב קורנה 1 של אקסון מוביל בעיראק, צילום: רויטרס שדה הנפט מערב קורנה 1 של אקסון מוביל בעיראק | צילום: רויטרס שדה הנפט מערב קורנה 1 של אקסון מוביל בעיראק, צילום: רויטרס

פינוי העובדים נערך במספר שלבים אתמול בלילה והיום בבוקר, חלקם הוטסו ישירות לדובאי בעוד שאחרים הועברו קודם למחנה המרכזי שבו שוהים עובדי הנפט הזרים במחוז בצרה, ובשעות הבוקר הם הועברו לשדה התעופה, כך לפי המקורבים: עובד בחברת האבטחה שנשכרה על ידי אקסון, בכיר בתעשיית הנפט בעיראק ועובד בחברת נפט זרה. "אתמול בלילה פונו 28 עובדים לשדה התעופה והשאר נשלחו למחנה. הבוקר הם פונו לשדה התעופה ולא נותר בשדה אף עובד זר", מסר הבכיר בחברת האבטחה שהייתה אחאית על הפינוי.

הפינוי נערך בעקבות המתיחות הגוברת בין ארה"ב ואיראן והחשש לעימות בין שתי המדינות. ביום רביעי פינתה ארה"ב עובדים מהשגרירות שלה בבגדד, זאת מתוך חשש לתגובה איראנית. הממשל האמריקאי החמיר לאחרונה את הסנקציות הכלכליות המוטלות על איראן. באיראן טענו כי מדובר ב"לוחמה פסיכולוגית" ו"משחק פוליטי".

תגיות