אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנקציות? איראן אימצה טקטיקות ויעדי משלוח חדשים ליצוא נפט צילום: רויטרס

סנקציות? איראן אימצה טקטיקות ויעדי משלוח חדשים ליצוא נפט

לפי סוכנות הידיעות המקומית שמצטטת בכיר איראני בארגון הנמלים, "הטקטיקות של ייצוא נפט ומוצרים נלווים השתנתה, וייתכן שגם יעדי המשלוחים מהנמלים שלנו השתנו. לפני כחודש הקשיחה ארה"ב את הסנקציות על איראן

18.05.2019, 15:28 | שירות כלכליסט
איראן אימצה טקטיקות ויעדי משלוח חדשים ליצוא הנפט שלה, זאת בעקבות החזרת הסנקציות שמטילה עליה ארה"ב, כך לפי סוכנות הידיעות המקומית ILNA שמצטטת בכיר באיראן. על הדברים מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. 

קראו עוד בכלכליסט

"הטקטיקות של משרד הנפט בייצוא נפט ומוצרים נלווים השתנתה... וייתכן שגם יעדי משלוחי הנפט מהנמלים שלנו השתנו", מצוטט האדי חקשנאס (Hadi Haqshenas) סגן המשרד לענייני משלוחים דרך הים בארגון הנמלים של איראן. עם זאת, הוא לא סיפק פרטים נוספים לגבי היעדים החדשים או הטקטיקות.

קידוח נפט במפרץ הפרסי, צילום: רויטרס קידוח נפט במפרץ הפרסי | צילום: רויטרס קידוח נפט במפרץ הפרסי, צילום: רויטרס

יצוא הנפט של איראן ירד בחודש מאי מתחת ל-500 אלף חביות ביום, כך לפי נתונים שאספו בתעשייה, זאת בעקבות הקשחת הסנקציות שהטילה ארה"ב על מקור ההכנסה העיקרי של המדינה כשביטלה את הפטור מהסנקציות שהעניקה במקור לשמונה מדינות. בעקבות זאת, התרחבו ההפסדים לאספקה העולמית. ארה"ב החזירה בנובמבר את הסנקציות על איראן לאחר שהנשיא דונלד טראמפ נסוג מהסכם הגרעין שעליו חתמו מעצמות המערב עם איראן ב-2015.

מאז שהוחזרו הסנקציות, קשה יותר לקבל נתונים מדויקים על ייצור הנפט איראני, זאת מכיוון שאיראן הפסיקה לספק את נתוני הייצור לארגון המדינות יצואניות הנפט (אופ"ק), כך שאין מידע מוחלט לגבי היקפי הייצוא. "כמובן, אי אפשר להכחיש שנרשמה ירידה במשלוחי הנפט והמוצרים בהשוואה לעבר, אך משלוחי הנפט מהנמלים שלנו בהחלט לא הפסיקו", הדגיש חקשנאס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות