אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת UBS: כתב אישום נגד אשה שהשתלטתה על קרן ולא דיווחה על ההכנסות שלקחה בניגוד לחוק צילום: בלומברג

פרשת UBS: כתב אישום נגד אשה שהשתלטתה על קרן ולא דיווחה על ההכנסות שלקחה בניגוד לחוק

עינת רט ארדמן מואשמת בגניבה בידי מורשה, העלמת מס והלבנת הון. לפי כתה האישום נגדה, העבירה מאות אלפי דולרים בשנים 2012 עד 2014 מקרן שאותה ניהלה לחשבונות פרטיים

19.05.2019, 15:37 | עמרי מילמן

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (א') כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב נגד מעורבים בפרשת UBS. השניים הם עינת רט ארדמן המואשמת בגניבה בידי מורשה, העלמת מס והלבנת הון ובעלה גיא ארדמן, המואשם בהחזקת נכס חשוד והעלמת מס.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום, פרד זייגר ז"ל היה בנו של וולטר זייגר ז"ל. פרד התגורר במשך מרבית חייו בארצות הברית, למעט תקופת מגורים של שנים ספורות בישראל. במהלך שנות ה-80', הוקמה מכספיו של וולטר קרן בשוויץ, שתפקידה תמיכה כספית בפרד, באמצעות קצבה חודשית של 3,000 דולר.

חלק מהיורשים שנקבעו לקרן (אחרי מותו של פרד) הם תושבי ישראל. רט ארדמן לא הייתה רשומה כיורשת בקרן, אולם הייתה בין מנהלי הקרן מאז שנת 2004, ולכן הייתה זכאית לכיסוי הוצאות הקשורות בניהול הקרן, החל מ-2007 גם לתשלום שנתי סמלי בסך 3,000 פרנק שוויצרי לשנה. אלא שבפועל יתרות הקרן הועברו לאורך השנים מחשבון על שם הקרן לחשבון פרטי על שמה ועל שם אביה (שנפטר ב-2012) כשבמקביל המשיכו להעביר לפרד את הקצבה החודשית.

בנק UBS, צילום: בלומברג בנק UBS | צילום: בלומברג בנק UBS, צילום: בלומברג

לפי כתב האישום, מאמצע 2012 רט ארדמן החלה לנהוג בקרן כאילו הייתה שלה, כך באפריל 2012 העבירה כ-650 אלף דולר לחשבון פרטי בבנק UBS בשוויץ בהם עשתה שימוש פרטי, באותו חודש העבירה גם 100 אלף דולר מחשבון שעל שמה ועל שם אביה שבו נוהלו כספי הקרן לחשבון בארה"ב שרשום על שמה ועל שם בעלה שם התייחסו לכסף כאילו היה שלהם.

במצטבר העבירה בשנים 2014-2013 העבירה 75 אלף דולר לחשבון בארה"ב ובמקביל פחתו העברות הכספים לפרד. רט ארדמן לא טרחה כמובן ליידע את המוטבים לגבי יתרות הקרן, שיעור זכאותם, או הפרטים של החשבונות אליהם העבירה את הכספים.

מעבר למשיכת הכספים מבעליהם החוקיים, רט ארדמן לא דיווחה על ההחזקות שלה ב-UBS לרשות המסים או על ההכנסות מהעבודה שהפיקו במשך מספר שנים שהופקדו בחשבון שבארה"ב.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לחלט את הכספים המצויים בחשבונות ב-UBS ו-Bank Of America. התיק נחקר על ידי יחידת חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המסים ומחלק ההונאה של משטרת מחוז ת"א וכתב האישום הוגש על ידי עו"ד נגה בליקשטיין שחורי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות