אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורקינט להשכרה כיווץ את יבוא האופניים לארץ צילום: דנה קופל

הקורקינט להשכרה כיווץ את יבוא האופניים לארץ

נתוני רשות המסים שהגיעו לידי כלכליסט חושפים שינוי מגמה ביבוא האופניים הלא ממונעים: העלייה בשנתיים האחרונות הוחלפה בירידה

20.05.2019, 08:14 | תומר הדר

העלייה שאפיינה את יבוא האופניים לישראל בשנים האחרונות נבלמה בשנה החולפת, כך כולה מנתוני רשות המסים שהגיעו לידי "כלכליסט". הנתונים נוגעים לאופניים רגילים שאינם ממונעים, ודורשים מרוכביהם לדווש פיזית.

קראו עוד בכלכליסט

לפי נתוני הרשות, השווי הכולל של זוגות אופניים אלו שיובאו לישראל ב־2018 הסתכם ב־124.93 מיליון שקל לעומת שווי כולל של 126.46 מיליון שקל בשנה שקדמה לה. הנתון מהווה ירידה של 1.2% בשווי האופניים שיובאו, לאחר עלייה שנתית של 2% לפחות בשנתיים הקודמות.

גורמים בענף נועצים את הירידה ביבוא האופניים בכמה סיבות. לדבריהם, אף שאופניים רגילים שאינם חשמליים נרכשים בעיקר לצורכי ספורט או ניידות, הם עדיין מושפעים מהמגמות בשוק. כך, הם מצביעים על העלייה בהחלת אכיפה על רוכבי אופניים חשמליים שהשפיעה גם על רוכבי אופניים רגילים, אף שהם פטורים מחוקים כאיסור רכיבה על מדרכה.

נימוק נוסף הוא הפופולריות הגוברת של הקורקינטים החשמליים, על רקע חדירת שירותי השכרת קורקינט בשנה החולפת. להערכת גורמים בשוק, יש רוכבים שלא היו מוותרים על האופניים הרגילים עבור אופניים חשמליים, אך כן עשו זאת עבור קורקינט.

קורקינט חשמלי ברחובות ת"א, צילום: דנה קופל קורקינט חשמלי ברחובות ת"א | צילום: דנה קופל קורקינט חשמלי ברחובות ת"א, צילום: דנה קופל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות