אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון הפך החלטה לאישור ייצוגית בסך 20 מיליון שקל נגד ניו פארם והמשביר לצרכן צילום: אוראל כהן

העליון הפך החלטה לאישור ייצוגית בסך 20 מיליון שקל נגד ניו פארם והמשביר לצרכן

ביהמ"ש העליון קיבל את ערעור הרשתות שהוגש על החלטת המחוזי ובכך דחה את התביעה, שהוגשה בטענה על הפרות שונות בחוק הגנת הצרכן - בין היתר על כך שהרשתות אינן מציינות את המחיר הסופי של מוצרים במבצע, אלא רק אחוזי ההנחה ומטעות את הצרכן בהצגת מבצעי "הנחה על הנחה"

20.05.2019, 16:29 | אורנה יפת

בית משפט העליון קיבל ערעור שהוגש על החלטת המחוזי ודחה ביום חמישי האחרון בקשה לייצוגית בהיקף 20 מיליון שקל, שהוגשה נגד רשתות ניו פארם והמשביר לצרכן, בנושא ציון המחיר אחרי הנחה על תווית המוצר.

קראו עוד בכלכליסט

"לעניין 'המחיר הסופי' סברנו כי אין מקום לאישור התובענה כייצוגית. לגבי סוגיית הנחה על הנחה סברנו כי אין מקום להתערבותנו בשלב זה של ההליך וזאת בלא שנביע עמדה לגופם של דברים", פסק העליון.

המשביר לצרכן, צילום: ורד ענבל המשביר לצרכן | צילום: ורד ענבל המשביר לצרכן, צילום: ורד ענבל

בספטמבר 2018 אישר בית משפט המחוזי בתל אביב בקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה בשנת 2016 נגד המשביר לצרכן ורשת הדראגסטורס ניו פארם (שמאז נרכשה על ידי שופרסל ושמה שונה ל-Be). התביעה, על סך 20 מיליון שקל, הוגשה באמצעות עורכי הדין אברהם רוקח, חנן בראונשטיין ורענן בשן, בטענה להפרות שונות בחוק הגנת הצרכן על כך שהרשתות אינן מציינות בצורה ברורה מהו מחירם הסופי והכולל של מוצרים שנמכרים במבצע, אלא מציינות את אחוזי ההנחה בהם נמכרים המוצרים ומטעות בכך את הצרכן בהצגת מבצעי "הנחה על הנחה".

לגבי המשביר לצרכן נטען בנוסף, כי הרשת איננה מציינת מה היה המחיר הקודם של המוצר אלא רק את המחיר הקטלוגי. נגד ניו פארם נטען כי היא מציינת על המוצר מחיר מנופח שנראה מחיר קודם להנחה, ומטעה את הלקוחות באשר למחירו האמיתי של המוצר לפני המבצע - טענה אשר בית המשפט מחק.

ניו פארם, צילום: אוראל כהן ניו פארם | צילום: אוראל כהן ניו פארם, צילום: אוראל כהן

קבלת הבקשה לייצוגית על ידי המחוזי, בשנה שעברה, משמעותה כי בית המשפט קבע למעשה, כי רשתות בישראל דוגמת ניו-פארם והמשביר, הפרו את חוק הגנת הצרכן בכך שסימנו מחיר רגיל ושיעור הנחה, אך לא סימנו מהו המחיר המוזל במסגרת המבצע.

ניו-פארם והמשביר, המיוצגות על ידי עורכות הדין חיה שפיגל וחגית חרס ממשרד אפרים אברמזון ושות', ביקשו מבית המשפט העליון לאפשר להן לערער על החלטת בית המשפט העליון שקבע כי אין עילה לתביעה בנושא המחיר הסופי. הצדדים קיבלו את המלצת בית המשפט כי הערעור יתקבל בקשר עם עילה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות