אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפתח לראשונה: אתר מסחר מקוון לעודפי בנייה צילום: יובל חן

נפתח לראשונה: אתר מסחר מקוון לעודפי בנייה

את האתר פתחה סולל בונה מקבוצת שיכון ובינוי, במטרה לחסוך עלויות לקבלנים שנותרים עם חומרי בנייה לא מנוצלים בסיום פרויקט, ולצמצם פסולת בניין. המסחר פתוח לכלל החברות

22.05.2019, 12:10 | נמרוד בוסו

חברת הבנייה והתשתיות סולל בונה העלתה לאוויר לפני מספר שבועות את "בילד-דיל", (Build-Deal) אתר מסחר מקוון לעודפי בנייה, הנותרים בידי חברות הבנייה השונות עם סיום הפרויקטים.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת המיזם, המזכיר אתרי מכירות דוגמת יד 2, יכול כל קבלן להעלות את עודפי הבנייה שלו ולמכור אותם לקבלנים הזקוקים להם. מדובר בזירת מכירות פתוחה שאינה תלויה באינטראקציה דווקא עם סולל בונה.

פסולת בניין, צילום: יובל חן פסולת בניין | צילום: יובל חן פסולת בניין, צילום: יובל חן

לדברי מנכ"ל החברה אהוד דנוך: "בענף הבנייה יש עודפים רבים של חומרי בנייה שאין בהם צורך יותר בסיום הפרויקט וכתוצאה הם נזרקים וגורמים לבזבוז כספי ומניעת חיסכון. חומרים כגון ריצוף, צנרת, אלמנטים מבטון, מעקות, ברזל, ועוד חומרים יקרים שיכולים להיות שימושיים לפרויקטים אחרים. הרעיון במיזם הוא להביא לחיסכון בעלויות רכש חומרים ועלויות פינוי והטמנה, גם לקונה וגם למוכר".

עוד לדבריו, למיזם יתרון בטיחותי, שכן פינוי חומרים מיותרים מאתרי בנייה מביא לשיפור הארגון והסדר בהם, וכתוצאה מכך להגדלת הבטיחות, וכן יתרון סביבתי שכן שימוש חוזר בחומרים מפחית פסולת באתרי העבודה ומביא להפחתה בזיהום הסביבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות