אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל כץ עשוי להכריז מחר על דחיית סגירת שדה דב בחודש צילום: עמית שעל

ישראל כץ עשוי להכריז מחר על דחיית סגירת שדה דב בחודש

מנכ"ל חברת ישראייר, אורי סירקיס: "היום כבר ברור לכולם שהעברת הטיסות המתוכננת לנתב"ג היא לא תחליף לטיסות משדה דב"

22.05.2019, 22:26 | אודי עציון

האם שדה דב ימשיך לפעול אחרי ה-1 ביולי? שר התחבורה ישראל כץ צפוי לנאום מחר (ה') בוועידת ישראל לתעופה, ועשוי להכריז על דחיית סגירת השדה המתוכננת בחודש. כץ ימלא את מקומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שהיה אמור לנאום בוועידה, אך ביטל את השתתפותו עקב המו"מ הקואליציוני.

קראו עוד בכלכליסט

"אני מעריך שנתניהו יודיע על דחיית הסגירה", אמר אמש מנכ"ל חברת ישראייר, אורי סירקיס, בטרם נודע על ביטול השתתפותו "היום כבר ברור לכולם שהעברת הטיסות המתוכננת לנתב"ג היא לא תחליף לטיסות משדה דב. אנחנו מעריכים שהיא תפחית את מספר הטסים לעיר ב-20%, בגלל משך ההגעה לנתב"ג, והסטנו בהתאם מטוסים בקיץ לטיסות לחו"ל במקום לאילת".

שדה דב, צילום: עמית שעל שדה דב | צילום: עמית שעל שדה דב, צילום: עמית שעל

סגירת שדה דב נועדה לאפשר בנייה על קרקעות השדה ועל קרקעות הגוש הגדול, ולהכניס למדינה כ-8 מיליארד שקל ממכירה הקרקע שעליה ממוקם השדה. ראש עיריית תל אביב רון חולדאי מקדם תוכנית לבנייה מצומצמת יותר, של 8,000 יחידות דיור במקום 16 אלף המתוכננות, תוך המשך פעילות מצומצמת שיאפשר את המשך הטיסות לאילת. ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, תומך ביוזמה, ביחד עם המלונאים באילת מזהיר כי העברת הטיסות תפגע אנושות בתיירות לאילת, ובטיסות תושבי העיר למרכז לצרכי עסקים וטיפולים רפואיים.

אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר, צילום: ישראייר אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר | צילום: ישראייר אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר, צילום: ישראייר

הטסים לאילת וממנה כבר סובלים מהשפעות סגירת השדה בעיר בתחילת השנה, והעברת הטיסות לשדה רמון החדש בתמנע, 19 ק"מ ממנה. הרחקת השדה מחייבת נסיעה של כ-20 דקות בכל כיוון בשעות שבהן זורמת התנועה. בשעות לחץ, כפי שהתברר בפסח האחרון, נוצרים פקקים בקטע כביש 90 שבין אילת לשדה, לשני הכיוונים, מה שיצר פקקים שנמשכו כשעה בחג, וגרמו לנוסעים לפספס טיסות.

כץ ישתתף בכנס לרגל הענקת אות "יקיר התעופה הישראלית" למישל באקוס, שהלך לעולמו לאחרונה, מטעם איגוד הטייסים הישראלי. באקוס היה קברניט מטוס "איר פראנס", שסירב לנטוש את נוסעיו הישראלים שנחטפו לאנטבה בשנת 1976, ונותר עימם, לחלוק את גורלם. את האות יקבל בשמו בנו, אריק. אחיו של רה"מ, יוני נתניהו ז"ל, נהרג במבצע חילוץ החטופים, כמפקד סיירת מטכ"ל.

יחד עם בקוס יקבלו את אות יקיר התעופה ד"ר אבי ברלב, ד"ר יוסי לשם ועו"ד יצחק רז (רזצ'יק).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות