אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שי ניצן: "השקרים הולכים ומתפשטים, אך סוף האמת לנצח" צילום: עמית שעל

שי ניצן: "השקרים הולכים ומתפשטים, אך סוף האמת לנצח"

פרקליט המדינה התייחס בכנס לשכת עורכי הדין באילת לתיקי ראש הממשלה והוסיף: "הטענה שכל מערכת אכיפת החוק רודפת ומנסה להפיל ראש ממשלה בישראל משיקולים זרים - היא טענת כזב"

27.05.2019, 12:10 | משה גורלי

"אבקש להתייחס לטענות השווא והכזב שמייחסות לנו שיקולים זרים", פתח פרקליט המדינה שי ניצן את דבריו בכנס לשכת עורכי הדין באילת בנושא השימוע לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אומר זאת בקול ברור - אנו העוסקים במלאכה מודעים לחלוטין לצורך בקבלת ההחלטה בהקדם ומאידך לצורך לתת זמן ראוי להתכונן לשימוע. כמובן שאין בכוונתנו לקפח את ראש הממשלה ולהקצות לבאי כוחו זמן קצר מדי להכנה. מנגד, אין גם כל מקום לדרוש ולצפות כי נתמהמה ונקצה פרקי זמן ארוכים יתר על המידה כאשר אין סיבה אמיתית לכך. על יסוד היקף החומר בעניין דנן, פרק זמן של ששה חודשים הוא פרק זמן סביר לחלוטין להתכונן לשימוע."

קראו עוד בכלכליסט

לגבי טענת רדיפת נתניהו והפוליטיקאים השיב ניצן: "הטענה הנשמעת, כאילו מערכת אכיפת החוק של מדינת ישראל רודפת ומנסה 'להפיל' ראש ממשלה בישראל – משיקולים זרים - היא טענת כזב. הטענה הנשמעת, כאילו מערכת אכיפת החוק מסמנת מראש מטרות מטעמים פוליטיים ופועלת לנטרל אותן - היא טענת כזב. הטענה הנשמעת כאילו על הפוליטיקאים להתגונן באמצעות חקיקה שונה ומשונה, מפני מערכת אכיפת החוק, 'שתופרת תיקים' כביכול, היא טענת כזב. ואף על פי כן, לצערי, נדמה כי השקרים האלה לא נעלמים, אלא הולכים ומתפשטים. אך אל דאגה. סוף האמת לנצח. סוף הצדק לנצח. שום השמצה ושום שקר לא יסיטו אותנו ממלאכתנו".

שי ניצן (ארכיון), צילום: עמית שעל שי ניצן (ארכיון) | צילום: עמית שעל שי ניצן (ארכיון), צילום: עמית שעל

"אנו לא חסינים מטעויות", הוסיף ניצן, "אני חוזר ואומר זאת בכל הזדמנות. מערכת המשפט אינה חסינה מטעויות. כל מערכת, כל אדם, אינם חסינים מטעויות. אך בין טענות לטעויות בתום לב, שעלולות לקרות, לבין טענות המייחסות זדון לעשרות ומאות משרתי ציבור ישרי דרך, ישנו מרחק רב. מרחק עצום".

ניצן סיכם ותיאר את אנשי הפרקליטות: "אלו טובי אנשיה של הארץ הזו. בשר מבשרה. משרתי ציבור מסורים שלאחרונה – משיקולים זרים – כן, משיקולים זרים – הם מושמצים ומועלבים. הם מוכפשים ומותקפים.אני גאה לעמוד לפניכם כאחד מראשי מערכת זו. מערכת מפוארת, שאף אם יש בה פגמים מסויימים הדורשים תיקון, כבכל מערכת, הרי שהיא פועלת ותורמת ללא לאות להמשך בניינה של הארץ הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
שי- ניצן
יש עוד הרבה נושאים שצריך לטפל בהם, חוץ מביבי, מתי תטפל במשפט חוזר לזדורוב ממה אתה מפחד היום קיבלתי תשובה מהפרקליטות על אדם שמרמה בסיטונאות אנשים, אין עיר בישראל שהוא לא דפק בה אנשים, רימה ולקח כסף בלי לתת תמורה, הוגש לכם על מגש של כסף,ואתם כהרגלכם נתתם תשובה מביישת, מזלזלת, הפכנו לרפובליקת בננות, מס' התיק במחלקת עררים הוא 2031/18/14-1. אם זו היא תשובתכם,אתם בליקוי מאורעות טואטלי,,,,,,,,,, לך הבייתה את לא מבין את תפקידיך, הטיפול של הוא בררני וחקירותייך לשווא,
דלתון  |  28.05.19
לכל התגובות