אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר טיעון בפרשת "באים לבנקאים": עו"ד ברק כהן יודה בפגיעה בפרטיות צילום: אוראל כהן

הסדר טיעון בפרשת "באים לבנקאים": עו"ד ברק כהן יודה בפגיעה בפרטיות

רגע לפני עדותו של מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן, הפרקליטות הגיעה להסדר עם כהן ונאשם נוסף שיודו בעבירה מסוג פשע. כתב האישום נגד רוב הנאשמים האחרים יבוטל

28.05.2019, 12:14 | ענת רואה

עו"ד ברק כהן ויתר חברי קבוצת "באים לבנקאים", הגיעו בימים האחרונים להסדר טיעון עם הפרקליטות שיוביל לביטול כתב האישום נגד רוב חברי הקבוצה. פרטי ההסדר יוצגו בעל פה מחר בדיון בבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסדר, כהן וכן הנאשם איליה מרשק יודו בביצוע עבירה של פגיעה בפרטיות, שהיא עבירה פלילית מסוג פשע ועונשה עד 5 שנות מאסר. כל יתר העבירות שבהן הואשמו יוסרו מכתב האישום וביניהן סחיטה באיומים, הטרדה, רעש באמצעות מכשיר קול, מהומה ועלבון במקום ציבורי וקשירת קשר לביצוע פשע.

בנוסף סוכם כי כתבי האישום נגד יתר הנאשמים בקבוצה יבוטל.

עוד סוכם בין הצדדים כי ההסדר לא יכלול התייחסות לעונש, כך שהפרקליטות תוכל לדרוש כל עונש שתחפוץ בהתאם לסעיף שבחוק וכהן ואיליה יוכלו מצידם לטעון גם הם באופן חופשי לעניין העונש. 

עו"ד ברק כהן, צילום: יובל חן עו"ד ברק כהן | צילום: יובל חן עו"ד ברק כהן, צילום: יובל חן

אלמלא היה מושג ההסדר, אמורה היתה להישמע בבית המשפט עדותו של מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן. בשבועות האחרונים החל בין הצדדים משא ומתן בניסיון להגיע להסדר והדיון לשמיעת קינן נדחה מספר פעמים.

"באים לבנקאים" היא קבוצה שהקים עו"ד כהן לפני כחמש שנים ועסקה במחאה נגד ראשי הבנקים הגדולים בישראל. לפני שהוגש כתב האישום הוציא בית המשפט צווים הרחקה לפי החוק למניעת הטרדה מאיימת, למשל לבקשת מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח, שכהן הגיע להפגין מול בית הספר של ילדיה. ככל הידוע הסדר הטיעון שיוצג מחר יכלול גם התחייבות של כהן להתרחק מרוסק עמינח למשך כשנה.

כהן מסר בתגובה: "ברוכה השכינה, אשר שוב, חילצה אותנו מהציפורניים הרעילות של שלטון ההון. הניסיון המופרע להטביע בנו, פעילים פוליטיים, חותמת של קושרי קשר לפשע נכשל בגדול. את פעילותנו נגד המשטר, היכן שפוגע ביושבות ויושבי הארץ, נמשיך ללא חשש. חרף המחירים הקשים שמנסים לגבות מאיתנו. בצד הביקורת העמוקה על גופי האכיפה והתביעה במהלך השנים, חשוב לי לציין את טיפולה הענייני של פרקליטה אחת בשם דפנה יבין וצוותה, שמשלב מסוים החליטה לסיים בתבונה את התיק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ברק הוא דוגמא למופת להתנהלות אזרחית
אני מנחש שגילה אבירות והתפשר עם הפקליטות כדי לחלץ את חבריו שנתבעו. ולפרקליטות אומר...די להיכנע ללחץ של בעלי ההון ולהדוף אותו מיידית. אני קורא להם לדרוש עונש שולי .לדוגמא שעה אחת לתועלת הציבור...משהו שישדר שגם היא הבינה שכל המהלך נגד ברק לא היה צריך להיפתח. ושוב...יישר כח ברק ואני קורא לכל מי שקורא כאן לספק לו עבודה כי הוא הוכיח את היכולת הלוחמנית שלו וצריך לפצות אותו על אובדן הכנסה בתקופה שהושעה על ידי ועדת המשמעת של לשכת עורכי הדין...שההחלטה מעלה ריח של צחנה עזה
יוני  |  29.05.19
6.
ההר הוליד עכבר... מקסימום מע״ת וללא השעיה.
ירדו העבירות החמורות של סחיטה באיומים, התנהגות פרועה במקום ציבורי, הטרדה טלפונית ועוד. נותרה עבירה קלה, יחסית, של פגיעה בפרטיות (גם אם היא מוגדרת כפשע), בכך שכנראה פרסם ברשתות חברתיות את הטל׳ של רוסק עמינח ואת כתובת מגוריה. על זה לא שולחים לכלא נאשם נעדר עבר פלילי וגם לא משעים מהלשכה. צריך לומר את האמת: לשכת עורכי הדין פעלה בדורסניות וגרמה לעו״ד כהן עוול אדיר בהשעיה הזמנית שלו (שבוטלה, לאחר מכן). גם התקשורת עשתה זאת. קשה לי לקבל את דרך פעולתו של עו״ד כהן אך הדבר אינו מצדיק ולו חלק ממה שעשו לו.
עו״ד גיל באיער (סנגור)  |  29.05.19
5.
למגיב 1: אין עבירה פלילית מסוג ״הטרדה״
יש הטרדה באמצעות מתקן בזק, יש התנהגות פרועה במקום ציבורי ויש פגיעה בפרטיות (כגון: מעקב). פעולות הטרדה הן עילה להוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת למשך 6 חודשים האוסר יצירת קשר וקובע הרחקה אך אינן מהוות, בהכרח, עבירות פליליות ויש לבחון אותן, אחת לאחת, בהתאם לחוק העונשין.
עו״ד  |  29.05.19
לכל התגובות