אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אקסלמד מצטרפת להשקעה של 45 מיליון דולר בחברה אמריקאית צילום: יח"צ

קרן אקסלמד מצטרפת להשקעה של 45 מיליון דולר בחברה אמריקאית

הקרן של אורי גייגר ומורי ארקין משקיעה בחברת EndoGastric Solutions שפיתחה הליך רפואי זעיר-פולשני לטיפול בצרבת כרונית; לצידה, השתתפו בסבב גם הקרנות קינן, CTG פרטנרס ועוד

28.05.2019, 15:10 | מאיר אורבך
אקסלמד, קרן ההשקעות במכשור רפואי של אורי גייגר ומורי ארקין, מצטרפת להשקעה של כ-45 מיליון דולר בחברת המכשור הרפואי האמריקאית EGS, המפתחת ומשווקת פתרון זעיר פולשני לטיפול בצרבת כרונית. בארה"ב ישנם כ-60 מיליון חולים שמרביתם מטופלים בתרופות נגד צרבת (PPI), מהם כ-10% אינם מגיבים לתרופות ונזקקים לטיפול אלטרנטיבי ניתוחי, השתלה של טבעת מגנטית (מוצר של J&J) או טיפול במוצר של EGS. השוק הפוטנציאלי שלה מוערך בכשלושה מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

אקסלמד השקיעה כ-15 מיליון דולר מתוך הסבב, ואת יתרת הסכום השקיעו המשקיעים הקודמים ב-EGS, קרנות מובילות כדנובו ונצ'רס, קינן פרטנרס, CTG פרטנרס, Advanced Tech ו-Chicago Growth Partners. אורי גייגר, מייסד ושותף מנהל באקסלמד, ימונה כדירקטור בחברה, המנוהלת על ידי סקיפ בלדינו שהיה נשיא חברת גיוון אימג'ינג אשר נמכרה לקובידיאן/מדטרוניק ב-2013. חומי שמיר, מנכ"ל גיוון אימג'ינג בעבר, הצטרף לאקסלמד בהשקעה.

אורי גייגר, צילום: יח"צ אורי גייגר | צילום: יח"צ אורי גייגר, צילום: יח"צ

ההשקעה תשמש את EGS להאצת המסחור ולתמיכה בביקוש הגובר בארה"ב ובעולם לפרוצדורה שפיתחה ומכונה TIF 2.0. ההליך נשען על אנדוסקופ ומציע חלופה זעיר-פולשנית יעילה ומהירה יחסית לפיתרון הניתוחי הקיים ולתרופות להקלה וטיפול בצרבת כרונית, על ידי תיקון הדלדלות שסתום הושט ללא חתכים או סיבוכים נלווים הקשורים להליך הכירורגי המסורתי. עד כה בוצעו יותר מ-22 אלף הליכים שכאלה בעולם, רובם בארה"ב. EGS קיבלה אשתקד קוד שיפוי ביטוחי מה- Medicare בארה"ב בהיקף של כ-10,000 דולר בממוצע לפרוצדורה, על סמך מידע קליני משמעותי שהציגה החברה בהשוואה לניתוח הפולשני המסורתי.

המתחרה העיקרית של EGS, חברת TORAX, שפיתחה שתל מגנטי המושתל בפרוצדורה פולשנית נמכרה בשנת 2017 ל-J&J בכ-350 מיליון דולר על בסיס מכירות שנתיות של כ- 16 מיליון דולר באותה עת.

מורי ארקין מורי ארקין מורי ארקין

ד"ר אורי גייגר, מייסד ושותף המנהל באקסלמד, מסר: "TIF 2.0 מספק פיתרון יעיל ועמיד לצורך קליני/רפואי משמעותי חסר מענה לניהול חולים הסובלים מריפלוקס כרוני - GERD. בהתבסס על סט רחב של נתונים קליניים חזקים ועל הביקוש הגובר בשוק לחלופה טיפולית זעיר פולשנית, אקסלמד מאמינה כי EGSממוצבת היטב כדי לתפוס נתח משמעותי מהשוק ולטפל ביעילות במיליוני חולים הסובלים מ-GERD. ל-EGS צוות ניהולי מצויין הערוך להוביל את החברה בצמיחתה המואצת. אנו מברכים על ההזדמנות לתמוך בחברה ובהנהלתה בהשגת יעדי הצמיחה שלה, ואני שמח מאוד להצטרף לדירקטוריון".

גייגר הוסיף: "ההשקעה בוצעה כחלק מאסטרטגיית הקרן להשקעה בחברות צמיחה גלובאליות בתחום המכשור הרפואי המציגות מכירות דו-ספרתיות וצמיחה אגרסיבית, ונדרשות להון ולידע של אקסלמד על מנת למצב אותן למכירה או הנפקה בטווח של כשנתיים מההשקעה". אקסלמד מנהלת כיום כ-350 מיליון דולר להשקעות בחברות וטכנולוגיות בתחום המכשור הרפואי. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות