אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני המיזוג: פי אל טי חותכת ב-60% את שווי אילן ביו ל-36.5 מיליון דולר צילום: גטי אימג'ס

רגע לפני המיזוג: פי אל טי חותכת ב-60% את שווי אילן ביו ל-36.5 מיליון דולר

זאת לעומת שווי של 98 מיליון דולר; בנוסף, החברה מדווחת, כי אילן ביו ירדה בהכנסותיה לכ-350 אלף דולר ברבעון הראשון של 2019 לעומת כ-900 אלף דולר ממוצע לרבעון ב-2018

28.05.2019, 16:32 | צלי גרינברג

חברת פי אל טי הציבורית דיווחה היום (ג') למשקיעיה כי חתכה את שוויה של אילן ביו, חברת הקנאביס שצפויה להתמזג איתה. בדיווח הקודם הציגה החברה ההערכה שווי של כ-98 מיליון דולר לאילן ביו ועתה החברה הורידה אותו ל-36.5 מיליון דולר לטובת המיזוג - ירידה של 62%. 

ההערכת השווי נחתכה בעקבות דרישת הרשות לניירות ערך לתיקונים ותוספות למסמך הקדמת אסיפה בעלי המניות שפירסמה החברה לאישור המיזוג בינה לבין אילן ביו.

קראו עוד בכלכליסט

פי אל טי מציינת בדיווח המתוקן, כי "בהתייחס להערכת השווי של אילן ביו ליום ה-31 לדצמבר 2018, בעקבות דיונים מול סגל רשות ניירות ערך בנוגע לביסוס חלק מהנחות שיטת ה-DCF (שיטת היוון תזרימי המזומנים - הגישה הרווחת בהערכות שווי) להערכת השווי הכלכלית של אילן ביו, ומאחר שנעשתה עסקה לפני מספר חודשים לפי שווי מגולם של כ–36.5 מיליון דולר לאילן ביו, החליט דירקטוריון החברה ב-27 למאי 2018 שלא להסתמך על הערכת השווי לפי שיטת ה-DCF ולהסתמך על המחיר המגולם בעסקה".

החברה גם דיווחה, כי על פי מידע לא סקור ולא מבוקר שקיבלה מאילן ביו, ההערכות הן כי מכירותיה של האחרונה ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכמו בכ-350 עד 450 אלף דולר - ירידה של עד למעלה ממחצית לעומת אשתקד.

הירידה מוסברת בדיווח בעיקר עקב סיום התקשרות עם לקוח מרכזי של אילן ביו בארה"ב, שהחל בייצור עצמאי. אילן ביו מסרה לחברה, כי היא מנהלת משא ומתן עם צדדים שלישיים בארה"ב לטובת ייצור מוצרי קנאביס במפעל הקבוצה בעיר הוליסטר, שבקליפורניה ארה"ב ובכך תגדיל פעילותה והכנסותיה.

בנוסף, החברה מדווחת, כי ייתכן והרשות לניירות ערך לא תתיר בידה לפרסם תשקיף וזאת עקב השאלה המשפטית העולה בדבר חוקיות פעילותה של אילן ביו בארה"ב, בה היא פועלת גם בתחום הקנאביס לצרכי פנאי - האסור בישראל.

קנאביס, צילום: שאטרסטוק קנאביס | צילום: שאטרסטוק קנאביס, צילום: שאטרסטוק

לעניין זה צורפה לדיווח חוות דעת משפטית, ראשונה מסוגה לפעילות חברת קנאביס ישראלית בחו"ל, שעל פיה הוראות הדין הפלילי, לרבות פקודת הסמים המסוכנים, לא נועדו לחול בכל הנוגע לפעילותה של אילן ביו בקליפורניה. הרשות לניירות ערך והבורסה הישראלית, עם זאת, ממתינות לתשובה של משרד המשפטים בנושא.

אילן ביו מוסרת בתגובה כי "החברה מתכוונת להמשיך בתהליך המיזוג. שווי החברה לא נחתך. היו 2 הערכות שווי: אחת של 98 מיליון דולר (DCF) והשנייה שהתבססה על שווי עיסקת השקעה של משקיע פרטי שהשקיע בחברה לפני מספר חודשים (50 מיליון דולר כולל פרמיה). דירקטוריון פי אל טי החליט להסתמך על המחיר בעיסקת ההשקעה האחרונה באילן ביו. הירידה במכירות ברבעון הראשון של שנת 2019 לא צפויה להמשיך בשאר השנה. החברה צופה עלייה משמעותית במכירות בשנת 2019 לעומת שנת 2018".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות