אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבי סטפק, אורי יהודאי, ישי דוידי וחיים כצמן מצטרפים למחאה נגד הפגיעה במערכת המשפט צילומים: אוראל כהן,

צבי סטפק, אורי יהודאי, ישי דוידי וחיים כצמן מצטרפים למחאה נגד הפגיעה במערכת המשפט

שורה של אנשי עסקים בולטים, ובהם גם דיתה ברוניצקי, איל וולדמן, איציק צאייג, אלה אלקלעי, שלום זיידלר ונילי צור חתמו על מכתב הקורא לקואליציה הבאה "להימנע מחקיקה שתפגע באיזון הרשויות בישראל"

29.05.2019, 19:01 | צלי גרינברג

למעלה מ-30 אנשי עסקים בולטים מהבכירים ביותר במשק, ובהם חיים כצמן, איציק צאייג, ישי דוידי, איל וולדמן, אלה אלקלעי, שלום זיידלר, צבי סטפק וצבי סונילי צור חתמו על מכתב הקורא לקואליציה הבאה "להימנע מחקיקה שתפגע באיזון הרשויות בישראל". אנשי העסקים התארגנו על מנת לכתוב את המכתב, לצד הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן באוניברסיטת תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

צבי סטפק , צילום: אוראל כהן צבי סטפק | צילום: אוראל כהן צבי סטפק , צילום: אוראל כהן

"אנו החתומים מטה, אנשי עסקים מובילים במשק ופטריוטים, קוראים לראשי הקואליציה המתהווה להימנע מלהחליש את מערכת המשפט", כתבו אנשי העסקים. "בעוד אנו מבינים שנקודת האיזון המדויקת בין הכוחות שהעם מעניק לרשויות המחוקקת, המבצעת והשופטת הינה עניין שניתן לחלוק עליו ולגיטימי לקדם לגביו עמדות שונות בכלים פוליטיים, ישנם עקרונות יסוד העומדים בבסיס שלטון החוק אשר פגיעה בהם אינה לגיטימית בחברה דמוקרטית.

     

מימין: ישי דוידי, יהודית ברוניצקי ואורי יהודאי, צילומים: אוראל כהן, מימין: ישי דוידי, יהודית ברוניצקי ואורי יהודאי | צילומים: אוראל כהן, מימין: ישי דוידי, יהודית ברוניצקי ואורי יהודאי, צילומים: אוראל כהן,

    

אנשי העסקים יוצאים נגד חקיקה פרסונלית ורטרואקטיבית ופגיעה משמעותית ביכולתה של הרשות השופטת להגן על החלשים, המוחלשים והמופלים לרעה. 

"אנו יודעים מנסיוננו הרב בארץ ובעולם שמדינה שבה הרשות השופטת עצמאית וחזקה הינה מדינה שבה הכלכלה חזקה יותר, השקעות החוץ רבות יותר, הצמיחה גבוהה יותר, העוני נמוך יותר, השחיתות השלטונית נמוכה יותר, ורווחת האזרחים גבוהה יותר. אנו קוראים לכל העוסקים במלאכת הרכבת הממשלה להעמיד את טובת העם והמשק לנגד עיניהם ובמיוחד להימנע מפגיעה בעצמאות הרשות השופטת", הם כתבו.

צבי סטפק: "מאחורי פיסקת ההתגברות נמצאת פגיעה בערכים הדמוקרטיים. יש שמפחדים לנקוט עמדה מחשש למחיר שישלמו עם הבעתה, אך המחיר שישלמו, אם ישלמו, יהיה קטן בהשוואה למחיר שישלמו בעתיד על כך ששתקו. אני אמנם מוכן לעמוד בזירה חשוף בצריח, אבל מצאתי שאחרים פחות, ומחר (ה') אגיע לכינוס בכנסת כדי לדבר בנושא. חשוב לציין, כי הדיון בפיסקת ההתגברות וחוק החסינות צריכים להיות עניינים ובמקום זאת הם נצבעו פוליטית, ולכן אי אפשר, באווירה הנתונה, לדון עליהם עניינית. זו סכנה לדמוקרטיה, ואני חושב שמחובתי לנקוט עמדה, גם אם יהיה לזה מחיר מסויים - אני מוכן לשלם אותו, כי אני חושב שהעניין הזה יותר מדי חשוב בשביל להשאיר אותו רק לפוליטיקאים".

אלה אלקלעי: "כמו שיש ממשל תאגידי בחברות, וההנהלה שלה נמצאת תחת ביקורת של גופי הביקורת שבוחנים פעילות החברה, כך צריך להיות גם במדינה. זהו מהלך תקין, ללא קשר לגורם שנמצא בראשות הממשלה. זו הסיבה שישראל מצליחה למשוך משקיעים אליה לעומת מקומות בהם משקיעים לא משקיעים, בשל חוסר התקינות הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
גם אני שמעתי על התביעה
מאוד מעניין שהוסתרה ולא נחשפה עדיין בתקשורת. התביעה חושפת סיכון חיי אדם בכל טיסה של מטוס נוסעים בעולם. אני חושב שבגלל זה פראט אנד וויטני מכרו את חישולי כרמל לדוידי. דוידי קנה חתול בשק, עבדו עליו. אני מציע לדוידי לברר על התביעה לפני שיקרה אסון ויהיה מאוחר.
מוצי אדלשטיין  |  30.05.19
14.
רוצים תשומי
מה אתם רוצים לומר? למה זה מעניין מישהו? אתם פנאטים דתיים רק שהרבנים שלכם הם כמה פקידים שמתפרנסים משפיטה. כך לא משכנעים. זה מה שדפוק בישראלים הכל לגופו של אדם. אין שום מקום לטיעון הגיוני לגופו של עניין. או חשיבה קצת מורכבת. בסוף הכל משבצות אני שייך למשבצת הזאת אז אני צועק שאני תומך באייתולות של המשפט העותומאני
עורבא פרח  |  30.05.19
לכל התגובות