אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד פתאל רוכש 4% ממגדלי הים התיכון ב-40 מיליון שקל צילום: עמית שעל

דוד פתאל רוכש 4% ממגדלי הים התיכון ב-40 מיליון שקל

פתאל יצטרף לאחר השלמת העסקה לדבוקת השליטה בחברת הדיור המוגן; ההקצאה בוצעה לפי שווי של 6.7 שקלים למניה, 30 אגורות פחות ממחיר הבסיס של המניה הבוקר בבורסה; יו"ר מגדלי הים התיכון יאיר סרוסי: "שמחים על הבעת האמון של פתאל"

30.05.2019, 11:12 | מיקי גרינפלד ואורי גלאור

דוד פתאל, בעל השליטה ברשת המלונאות פתאל, מצטרף לדבוקת השליטה ברשת הדיור המוגן מגדלי הים התיכון. פתאל ישקיע, במסגרת הקצאה פרטית שתבצע הרשת, סכום של כ-40 מיליון שקל, ויקבל בתמורה 5.93 מיליון מניות, נתח של 4% מהון המניות של החברה. ההקצאה תתבצע לפי מחיר מניה של כ-6.743 שקלים - שער הבסיס של המניה עמד היום על 7.01 שקלים.  

קראו עוד בכלכליסט

לאחר ההקצאה, יצטרף פתאל אל דבוקת השליטה בחברה, בראשה עומדים מוטי קירשנבאום, היו"ר יאיר סרוסי, בוריס לוין, חן למדן (שהצטרף אל דבוקת השליטה בחודש אפריל האחרון) ואחרים. כמו כן, יהיה פתאל זכאי למנות דירקטור מטעמו. "למיטב ידיעת החברה, המשקיע עתיד להצטרף להסכמי השליטה המעודכנים בחברה, כך שהמניות המוקצות יהיו חלק ממניות גרעין השליטה תחת הסכמי השליטה המעודכנים", מובהר בהודעת החברה.

לאחר ההקצאה, יצטרף פתאל אל דבוקת השליטה בחברה, בראשה עומדים מוטי קירשנבאום, היו"ר יאיר סרוסי, בוריס לוין, חן למדן (שהצטרף אל דבוקת השליטה בחודש אפריל האחרון) ואחרים. כמו כן, יהיה פתאל זכאי למנות דירקטור מטעמו.

מגדלי ים תיכון נסחרת בבורסה בת"א בשווי של כ-1 מיליארד שקל - מניית החברה טיפסה ב-19% מתחילת השנה. סדרת האג"ח של החברה, מגדלי תיכון ב', נסחרת בתשואה של 1.90%. הקצאת המניות לפתאל כפופה לאישור האסיפה הכללית של מגדלי ים תיכון. פתאל נסחרת בת"א בשווי של כ-5.9 מיליארד שקל ורשמה עלייה של 1.6% מתחילת 2019.

יאיר סרוסי, יו"ר מגדלי הים התיכון, אמר בתגובה: "אנו שמחים על הבעת האמון מצד מר דוד פתאל ברשת מגדלי הים התיכון ועל הצטרפותו לדירקטוריון החברה. דוד מביא עימו ניסיון רב בתחומים המשלימים לתחומי הפעילות של החברה, ואנו משוכנעים שיתרום להמשך התפתחותה העסקית של מגדלי הים התיכון כשחקנית מובילה בתחומה בשוק הישראלי".

מדוד פתאל נמסר: "אני מאמין בפעילותה והנהלתה של רשת מגדלי הים התיכון. תחום הדיור המוגן תופס תאוצה בעולם כלל ובישראל בפרט ויש בו המון נקודות השקה לתחום המלונאות".

דוד פתאל, צילום: אוראל כהן דוד פתאל | צילום: אוראל כהן דוד פתאל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות