אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדים בביתו של מארק צוקרברג נגד ראש מערך האבטחה: "הטריד מינית והשמיע הערות גזעניות" צילום: גטי אימג'ס

עובדים בביתו של מארק צוקרברג נגד ראש מערך האבטחה: "הטריד מינית והשמיע הערות גזעניות"

על פי דיווח ב"ביזנס אינסיידר", נגד ליאם בות', קצין לשעבר בשירות החשאי וראש מערך האבטחה של מנכ"ל פייסבוק, עלו טענות קשות לתקיפות והטרדות מיניות, ולכך שהפנה הערות גזעניות והומופוביות כלפי עובדים בבית

31.05.2019, 15:22 | שירות כלכליסט

עובדים לשעבר במשק הבית של מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג מעלים טענות קשות נגד ראש מערך האבטחה האישי שלו ליאם בות'. העובדים טוענים כי בות' הטריד ותקף מינית עובדים בהזדמנויות שונות, והטיח בהם ביטויים גזעניים והומופוביים קשים - כך דיווח ה"ביזנס אינסיידר".

קראו עוד בכלכליסט

על פי הפרסום, שציטט מכתבים שנכתבו על ידי העובדים והוגשו לבית המשפט, פעל בות' באופן מפלה כלפי עובדין, והטריד ותקף אותם מינית.

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: רויטרס מייסד פייסבוק מארק צוקרברג | צילום: רויטרס מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: רויטרס

בות' הוא קצין לשעבר בשירות החשאי, ועובד עבור קרן הצדקה של משפחת צוקרברג (המכונה "יוזמת צ'אן צוקרברג") מאז 2017. דובר מטעם בני הזוג צוקרברג אמר שבות' הוצא לחופשה מנהלתית וממתין לבירור ההאשמות נגדו. עוד ציין כי ההאשמות הקשות נגד בות' נלקחות ברצינות.

חברת Iconiq Capital, המנהלת את ענייניו של צוקרברג, כולל את אבטחתו, לא הגיבה על הדברים, כמו גם The Bloom Firm, חברת עורכי הדין המייצגת את העובדים המתלוננים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות