אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה כחלון באמת נמנע מאיחוד גמור עם הליכוד צילום: עמית שעל

למה כחלון באמת נמנע מאיחוד גמור עם הליכוד

אם כולנו תתמזג עם הליכוד וחבריה ירוצו כחלק מרשימת הליכוד, מימון המפלגות ילך לליכוד, וכולנו תצטרך למצוא מקורות מימון אחרים לכיסוי הקמפיין לכנסת ה־21

02.06.2019, 08:11 | צבי זרחיה
דרישת שר האוצר משה כחלון שמפלגת כולנו תשמור על עצמאותה, גם אם כחלק ממפלגת הליכוד, בבחירות לכנסת ה־22, קשורה גם ואולי בעיקר לכסף. שמירה על מפלגתו אמנם תמתן את הביקורת הציבורית הרבה שנמתחה נגדו עת הודיע שירוץ עם הליכוד, אולם השארת כולנו מפלגה עצמאית גם תניב לכחלון סכום לא מבוטל של דמי מימון מפלגות, הן לבחירות והן למימון מפלגות שוטף לאורך הקדנציה.

קראו עוד בכלכליסט

אם כולנו תרוץ ברשימה משותפת עם הליכוד, כולל שיבוץ לחבריה, היא תקבל מימון מפלגתי חודשי שוטף של 415 אלף שקל, כלומר 6 מיליון שקל בשנה או 22.5 מיליון שקל בקדנציה. בדרך זו יוכל כחלון לכסות החוב ממערכת הבחירות לכנסת ה־21.

משה כחלון, צילום: משה מילנר, לע"מ משה כחלון | צילום: משה מילנר, לע"מ משה כחלון, צילום: משה מילנר, לע"מ

לעומת זאת, אם כולנו תתמזג עם הליכוד וחבריה ירוצו כחלק מרשימת הליכוד, מימון המפלגות ילך לליכוד, וכולנו תצטרך למצוא מקורות מימון אחרים לכיסוי הקמפיין לכנסת ה־21. במקרה זה המימון השוטף של כולנו יהיה 83 אלף שקל בחודש בלבד.

סוגיה נוספת היא מימון הבחירות. במקרה של רשימה משותפת תקבל כולנו מימון בחירות של 6.5 מיליון שקל אם תכניס ארבעה ח"כים לכנסת. אך אם כולנו תמוזג לתוך הליכוד ותכניס את ארבעת חבריה הנוכחיים לכנסת, הם יקבלו יחד רק 5.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות