אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ב־1 ביולי ייסגר שדה דב. סופית" צילום: אוהד צויגנברג

"ב־1 ביולי ייסגר שדה דב. סופית"

ההליכה לבחירות חדשות צמצמה מאוד את הסיכוי לשינוי ההחלטה על סגירת שדה דב; למרות הלחצים, מנכ"ל משרד ראש הממשלה מבהיר כי אין סיכוי שההחלטה תשונה; ראש עיריית אילת מבטיח שלא נאמרה המילה האחרונה

02.06.2019, 09:29 | דני שדה

ב־1 ביולי תופסק כל הפעילות האווירית משדה דב, הן הצבאית והן האזרחית, ואין שום מצב שההחלטה על סגירתו תשונה. כך אמר ביום שישי מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יואב הורוביץ. לדבריו, בחודשים האחרונים הופעלו עליו לחצים, גם מצד גורמים פוליטיים, אבל ההחלטה על סגירת השדה סופית.

קראו עוד בכלכליסט

שדה דב, צילום: עמית שעל שדה דב | צילום: עמית שעל שדה דב, צילום: עמית שעל

"החוק איפשר להמשיך להפעיל את השדה האזרחי כל עוד השדה הצבאי פתוח, וב־1 ביולי שניהם ייסגרו. השדה הצבאי החל לפני שנים בהכנות למעבר שלו והושקעו בחלופה 5 מיליארד שקל. יש פה תהליך של שנים ולא משהו שהוחלט עליו בחודשים האחרונים. מדובר בשורה של החלטות שהתקבלו, בהן החלטות בג"ץ, וכל הגורמים יודעים ש־1 ביולי הוא התאריך שבו ייסגר השדה", אמר.

הורוביץ הוסיף כי במשרדי הממשלה נערכו לסגירה והכינו שורת הטבות לתושבי אילת, ובייחוד לאזרחים שזקוקים לסיוע בבתי החולים במרכז הארץ. "הוצאנו הרבה מאוד כסף כדי לאפשר להם להגיע בשאטלים ובאוטובוסים, השקענו הרבה מחשבה ומאמץ לתת להם את החלופות המתאימות. אני שומע את כל השמועות וקורא כל מיני כתבות על האפשרות שהשדה לא ייסגר וחבל. כי ב־1 ביולי שדה דב יפסיק את פעילותו", פסק.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה ציין כי במשך השנים התקבלו חוות דעת של גורמים במשרד הביטחון, רשות מקרקעי ישראל, רשות שדות התעופה, משרדי האוצר והתחבורה, וההמלצות של כולם היו שלא צריכים, אלא חייבים לבצע את החוק ולסגור את השדה. "יש תוכניות רבות שמותנות בפינוי השדה: מעבר השדה הצבאי, קנסות לבעלי הקרקעות אם לא מפנים, בניית 16 אלף דירות בשדה דב, גלילות והרצליה, בניית 2,000 חדרי מלון לאורך החוף".

הורביץ הדגיש כי אף שהופעלו עליו לחצים להשאיר את השדה פתוח, "האחריות מחייבת אותנו לעשות מה שצריך ולא מה שפופוליסטי".

יואב הורוביץ, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, צילום: אוהד צויגנברג יואב הורוביץ, מנכ"ל משרד ראש הממשלה | צילום: אוהד צויגנברג יואב הורוביץ, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, צילום: אוהד צויגנברג

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, עדיין מאמין שב־1 ביולי ימשיך השדה לשרת את תושבי אילת שבאים למרכז ואת התיירים שבאים לעיר. הוא ציין כי בעיר מכינים כמה תוכניות פעולה כדי למנוע את הסגירה. "לא ניתן להחלטה החולנית הזאת לגרום לסגירת אילת", אמר.

לפני הבחירות הקודמות סגר הלוי את אילת כמה שעות ופתח בשביתת רעב בשל ההחלטה לסגור את השדה, אף שזו לא החלטה חדשה. אבל גם השביתה, וגם המחשבה שראש הממשלה שמשמש גם שר הביטחון יחליט להתיר את המשך הפעלת השדה הצבאי מסיבות ביטחונית (דבר שיאפשר את הפעלת השדה האזרחי, ד"ש) לא שינו את ההחלטה, וכך גם תוכניות שהציג ראש עיריית ת"א רון חולדאי, ולפיהן אפשר להפעיל את השדה האזרחי עד שתהיה חלופה אחרת, שכן בכל מקרה יעברו עוד שנים רבות עד שתחל הבנייה בשטחים שיתפנו.

ראשי הענף המלונות הגדירו את סגירת השדה כאסון. מנכ"ל רשת ישרוטל, ליאור רביב, אמר כי כולם מאמינים שאולי נתניהו ישנה את ההחלטה. "כבר עכשיו רואים ירידה במספר הבאים לאילת, וברור לנו שסגירת השדה דבר תביא לפגיעה קשה בענף".

שלא לייחוס אמר לנו מלונאי כי אם תהיה צניחה במספר הלינות בעיר לא יהיה מנוס מלפטר מאות עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
הנני אינני
הנני אינני בעל קקה במתחם.. והטענה שהשדה יפונה ב1 ליולי היא לא פחות מבדילה אך ללא קשר לדעתי עושים עוול לאנשי תל אביב גוש דן וקפריסין כולה שהשדה מזהם להם את האוויר כתושב באר שבע לדעתי גם לתושבי תל אביב מגיע אוויר נקי וזאת אני גורס כאחד שחף מכל אינטרס בכלל שהרי הנני אינני בעל קקה במתחם המדובר 😛
הנני אינני  |  04.06.19
לכל התגובות