אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהוד ברק שוקל קאמבק: עשוי להתמודד בראשות רשימה עצמאית צילום: עמית שעל

אהוד ברק שוקל קאמבק: עשוי להתמודד בראשות רשימה עצמאית

ברק יושב על הגדר כבר זמן רב, אך באחרונה החל לערוך סקרים ולבחון את סיכויי חזרתו. על פי הערכות, ברק מעוניין לרוץ בראשות מפלגה פוליטית חדשה ולא בראשות העבודה. ייתכן שיחבור לציפי לבני בהתמודדות

03.06.2019, 22:02 | צבי זרחיה

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שוקל אפשרות לחזור למערכת הפוליטית ולהתמודד בראש רשימה עצמאית, יתכן כי תהיה זו מפלגת עצמאות שבראשה עמד בעבר - כך אומרים בכירים במפלגת העבודה. באחרונה ברק עורך סקרים ובודק את הפופולריות שלו, ולפי תוצאותיהם הוא צפוי לקבל החלטה בעניין.

קראו עוד בכלכליסט

יצוין, כי בשל הזמן הקצר שנותר עד הבחירות אם ברק יבקש להתמודד הוא יהיה חייב ליצוק את פעילותו הפוליטית לתוך מפלגה קיימת, כמו מפלגת עצמאות שהתפצלה ממפלגת העבודה ב-2011. אפשרות אחרת היא לרוץ באמצעות מפלגת התנועה של ציפי לבני, ואז לחבור אליה בהתמודדות.

אהוד ברק, צילום: עמית שעל אהוד ברק | צילום: עמית שעל אהוד ברק, צילום: עמית שעל

ברק יושב על הגדר כבר זה זמן, אך הרבה להתבטא בשנה האחרונה בסוגיות פוליטיות ולמתוח ביקורת על נתניהו. ביולי 2018 הצהיר ברק: "אפעל בכל כוחי לכינון הנהגה אחרת. קומץ זעיר מתמרן מנהיג חלש לחוץ ולחיץ".

בנובמבר 2018 , עוד בטרם החליט רה"מ בנימין נתניהו לפזר את הכנסת ולקיים את הבחירות ב-9 באפריל 2019 נפגש ברק בביתו במגדל אסותא בתל אביב עם יו"רית האופוזיציה דאז ציפי ליבני ועם יו"ר תל"ם משה (בוגי) יעלון. לבני ויעלון אישרו אז את הפגישות שקיימו עם ברק והסבירו זאת בצורך לגבש כוחות פוליטיים ולבצע מהפך.

מלשכת לבני נמסר אז כי "אין זה סוד שלבני נפגשת עם גורמים שונים לבחון אפשרות לחבור אל המחנה הציוני בראשות גבאי את כל הכוחות השותפים לדרך ולבצע מהפך. השיחות הן מוקדמות ולא ברמה הקונקרטית".

אשתקד, הושמעה הערכה שליבני, שהציעה להעמיד מועמד בראש ה"גוש" ביקשה לגייס את ברק לעמוד בראש מחנה המרכז-שמאל. הידיעות הללו הגיעו גם לאוזניו של יו"ר העבודה אבי גבאי שבסופו של דבר, הדיח את ליבני בשידור חי מהשותפות עם מפלגת העבודה במסגרת המחנה הציוני.

במפלגת העבודה עוקבים בדריכות אחר מהלכיו של ברק, והשלכותיהן על המפלגה. הנהלת המפלגה תכונס מחר ותחליט על כינוס של ועידת המפלגה ב-12 ביוני לצורך קבלת החלטות על בחירת יו"ר חדש למפלגה בתחילת יולי 2019.

על פי הערכות, ברק מעוניין לרוץ בראשות מפלגה פוליטית חדשה ולא בראשות מפלגת העבודה, אם כי גם גורמים במפלגה אומרים כי נשאלו לדעתם לבחירתו של ברק ליו"ר זמני של העבודה למשך שנה אחת בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות