אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת תאסור השמדת מוצרי צריכה שלא נמכרו צילום: שאטרסטוק

צרפת תאסור השמדת מוצרי צריכה שלא נמכרו

רה"מ אדוארד פיליפ הודיע היום שהחוק ייכנס לתוקפו ב-4 שנים הקרובות ויחייב למסור מוצרים שאינם מזון, כולל ביגוד, מוצרי חשמל, הגיינה וקוסמטיקה לשימוש חוזר או מיחזור - מהלך שצפוי להשפיע על קמעונאיות מקוונות כמו אמזון; לפי משרדו, מדי שנה מושמדים מוצרי צריכה בשווי 650 מיליון דולר בצרפת בלבד

05.06.2019, 13:19 | שירות כלכליסט
ראש ממשלת צרפת אדוארד פיליפ, הודיע היום (ד') על הטלת איסור השמדת מוצרי צריכה שלא נמכרו או הוחזרו - מהלך שצפוי להשפיע על מותגי יוקרה וקמעונאיות מקוונים כמו אמזון.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה אמר שאיסור על השמדת מוצרים שאינם מזון - כולל ביגוד, מוצרי חשמל, מוצרי היגיינה וקוסמטיקה – ייכנס לתוקפו במהלך ארבע השנים הקרובות. ההחלטה הגיעה בעקבות ההצלחה שרשמו המפלגות הירוקות בבחירות לפרלמנט האירופי בחודש שעבר, בין היתר בצרפת, בה הגיעה מפלגת EELV למקום השלישי עם 13.5% מהקולות.

ערימת פסולת , צילום: shutterstock ערימת פסולת | צילום: shutterstock ערימת פסולת , צילום: shutterstock

מדי שנה מושמדים או נזרקים מוצרי צריכה בשווי 650 מיליון דולר בצרפת בלבד, כך על פי משרד ראש הממשלה הצרפתי. "זה בזבוז משווע, שמזעזע את ההיגיון הבריא. זוהי שערוריה", כך אמר פיליפ במעמד השקת האיסור בחנות למוצרים מוזלים בפריז.

החוק החדש יחייב למסור מוצרים לשימוש חוזר או מיחזור, והוא חלק מטיוטת חוק נרחב יותר שאמור להידון ע"י הקבינט הצרפתי ביולי, וייכנס לתוקף בין 2021-2023.

אדוארד פיליפ, צילום: רויטרס אדוארד פיליפ | צילום: רויטרס אדוארד פיליפ, צילום: רויטרס

ברון פוארסון, שר זוטר לאיכות הסביבה, הבטיח כבר בינואר חוק שיעסוק בטיפול בפסולת, בעקבות שידורו של סרט תיעודי שהראה מכולות על מכולות של מוצרים שלא נמכרו או הוחזרו, במחסן של אמזון בדרכן להשמדה - כך לפי הסכמים שנחתמו בין הקמעונאית המקוונת וקמעונאים מצד שלישי.

מותג האופנה הבריטי ברברי עורר זעם נרחב בשנה שעברה לאחר שהודה ששרף בגדים, אביזרים ובשמים שלא נמכרו, בשווי של 28.6 מיליון פאונד בשנה, על מנת למנוע את מכירתם בזול. מטרת המותג הייתה לשמר את הפן היוקרתי של מוצריו, ובהמשך התברר שמדובר בפרקטיקה רווחת בתעשייה.

פיליפ אמר שצפויים תקנים ספציפיים עבור מגזר היוקרה, ושמוצרים שלא ניתן למכור או לנצל אחרי תאריך מסוים יקבלו פטורים משל עצמם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות