אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש באיקאה: רהיטים רובוטיים, שנעים לבד ברחבי הבית צילום: Ori Living

חדש באיקאה: רהיטים רובוטיים, שנעים לבד ברחבי הבית

החברה תתחיל לשווק ריהוט נייד מיוחד, שיוכל לזוז בעצמו בהתאם לשעה ביום ולצרכים שלכם, ויישלט דרך אפליקצייה ייעודית. הוא תוכנן במקור להימכר כמערכת ב-10,000 דולר ללקוחות ארגוניים, אך הגרסה של איקאה צפויה להיות זולה בהרבה

05.06.2019, 17:10 | רפאל קאהאן

איקאה תתחיל לשווק מערכת ריהוט מודולרית ורובוטית, אותה פיתחה חברת Ori שקמה באוניברסיטת MIT. המערכת נקראת Rognan וכוללת שידה, מיטה וארון שכולם ניידים ויכולים לשנות את מיקומם בעזרת אפליקציה. היא מיועדת לחללים קטנים, וצפויה להגיע לשווקי יפן והונג קונג במהלך 2020.

קראו עוד בכלכליסט

המערכת מאפשרת להתאים את הריהוט הזמין לצרכים בהתאם לשעת היום; למשל, ניתן להסתיר את המיטה בשעות היום ולהחליפה בשולחן עם ספסל או כיסאות. בלילה המערכת חושפת מחדש את המיטה ובבוקר ניתן לפתוח את ארון הבגדים בלחיצת כפתור.

לפי דיווח של אתר בטאון MIT, המערכת כבר החלה להימכר בשנה האחרונה בכ-10,000 דולר ליחידה, במטרה לפנות לעסקים. ואולם, הצמצום הגובר בחללי המחייה באסיה ומשברי הדיור ביפן הוביל לשינוי אסטרטגיית המוצר.

המערכת תהיה זמינה לרכישה ב-2020, ואיקאה טרם חשפה את מחירה - שצפוי להיות זול משמעותית מעלות הדגם הקיים, אם כי עדיין יקר ביחס לרהיטי איקאה. לצד בעלי דירות קטנות שרוצים גמישות בחלל הפרטי שלהם, עשויים גם גם מלונות ומעונות סטודנטים להתעניין במוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות