אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנאמנות משתלמת, במיוחד כשרוצים לפזול לקהילה הגאה צילום: אלכס קולומויסקי, גיל נחושתן

פרשנות

הנאמנות משתלמת, במיוחד כשרוצים לפזול לקהילה הגאה

במינוי של אמיר אוחנה לשר המשפטים ניסה נתניהו לפזול לקולות הקהילה הגאה, שמצאה בית חם ב"כחול לבן". עם זאת, קשה להאמין שגם אם המינוי הזמני יהפוך לקבוע יצליח אוחנה בממשלה שתכלול את החרדים ואת סמוטריץ' לקדם את חוק הפונדקאות לגברים

05.06.2019, 21:46 | צבי זרחיה

מינויו של אמיר אוחנה לשר המשפטים בא לעולם לאחר סירובם של שר התיירות יריב לוין והשר להגנת הסביבה זאב אלקין  לקבל על עצמם את התפקיד. זאת, מאחר שחששו כי לא יוכלו לקדם רפורמות בממשלת המעבר.

קראו עוד בכלכליסט

במינוי של אוחנה, הומוסקסואל מוצהר החי עם בן זוג, מבקש נתניהו לנקוט עמדה ולהבהיר ש"ישראל לא תהיה מדינת הלכה" - על רקע דבריו המדהימים של בצלאל סמוטריץ' על שאיפתו להשיב את "משפט התורה". דוברו של נתניהו יונתן אוריך הודיע הערב כי משמעות מינוי אוחנה לשר המשפטים הוא כי "הלכה מדינת ההלכה".

רה"מ בנימין נתניהו וח"כ אמיר אוחנה, צילום: עמית שאבי  רה"מ בנימין נתניהו וח"כ אמיר אוחנה | צילום: עמית שאבי רה"מ בנימין נתניהו וח"כ אמיר אוחנה, צילום: עמית שאבי

ערב הבחירות אירגן אוחנה לנתניהו פגישה עם פעילי הקהילה הגאה, לאחר שממשלת נתניהו הכשילה את ההסתייגות לחוק שהוגשה על ידי אוחנה וחברת הכנסת דאז מירב בן ארי, ונועדה לאפשר פונדקאות גם לגברים.

אמנם נתניהו העלה כמה ימים קודם לכן סרטון שבו תמך בהסתייגות, אבל הוא נאלץ להסיר אותה בעקבות התנגדותו של סגנו במשרד הבריאות יעקב ליצמן שאיים לפרק את הקואליציה.

כעת במינוי של אוחנה לשר המשפטים מנסה רה"מ לפזול לקולותיהם של חברי וחברות הקהילה הגאה, שמצאו בית חם ב"כחול לבן" של גנץ ולפיד. השאלה אם אוחנה כשר המשפטים, המשמש גם כיו"ר ועדת השרים לחקיקה, יוכל לקדם בקדנציה הבאה את החוק ולהקנות שוויון זכויות והקלות נוספות לקהילה הגאה? ככל שיהדות התורה, ש"ס וסמוטריץ' יהיו חלק מהקואליציה - התשובה לכך תהיה כנראה לא מהדהד.

המינוי של אוחנה הוא פרס, צ'ופר למי שהיה נאמן לנתניהו. אוחנה קידם אשתקד את חוק הלאום שבו תמך נתניהו.

הצעת החוק שהגיש אוחנה למינוי יועצים משפטיים במשרדי הממשלה למשרות אמון אוחדה עם הצעת חוק היועמ"שים שקידמה שרת המשפטים הקודמת איילת שקד. בממשלה הבאה במסגרת רפורמת המשילות ינסו נתניהו ואוחנה לקדמה. זאת, לצד חוקים אחרים כמו פסקת ההתגברות, אם נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה.

במקרה כזה, בממשלה הבאה לא צפוי אוחנה לכהן כשר המשפטים אלא יריב לוין, אבל אין ספק כי המינוי הזמני מעניק לו מקפצה פוליטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
מעניין אם...
צריך לתת לכל אחד לעשות מה שבא לו. אני רוצה להתחתן עם הסוסה שלי. חבר שלי רוצה להתחתן עם הבת שלו בת ה20, וחבר אחר אוהב דווקא מכוניות, אז בחר להתחתן עם הbmw אהובתו, והאחרון החליט שלא להסתפק בכך, רוצה להתחתן עם שני גברים, אשה וסנאי. תבינו, הומו הוא סוטה שמעוות את החברה, קחו טיפול, ותתחילו בלהבין שאתם סוטים וזאת תהיה תחילת ההצלחה לצאת מהסטייה שלכם.
ירון אקס  |  06.06.19
11.
אין לי בעיה עם הקהילה וסבבה שיתחתנו בינהם כמה שהם רוצים אבל שזה מגיע לזכויות כספיות
אז אזרחי ישראל לא אמורים להיפגע או לשלם אפילו שקל אחד על מה שאנחנו לא מאמינים בו. ואני ואזרחי ישראל מאמינים שהמשפחה הרציונלית היא אמא ואבא ולא אבא ואבא או אמא ואמא.
אזרח חיה ותן לחיות  |  06.06.19
לכל התגובות