אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכסים ובניין בוחנת אפשרות לרכישת זכויות במקרקעין וזכות החכירה של מגדל הליפסטיק במנהטן צילום: cpexecutive

נכסים ובניין בוחנת אפשרות לרכישת זכויות במקרקעין וזכות החכירה של מגדל הליפסטיק במנהטן

לפי העסקה, במידה ותתבצע, חברת הנדל"ן נכסים ובניין תשלם 51 מיליון דולר ברכיב מזומן ותיטול על עצמה את התחייבויותיו של התאגיד הנרכש בגובה של 420 מיליון דולר בגין רכישת התאגיד המחזיק בזכויות המקרקעין של מגדל הליפסטיק, בנוסף החברה בוחנת רכישה של זכות החכירה במגדל המשרדים; יחד עם זאת מדובר בשלב מקדמי בלבד והחברה טרם החלה במשא ומתן לרכישה

06.06.2019, 14:19 | אורי גלאור

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן נכסים ובניין מקבוצת אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין דיווחה היום (ה') שהיא בוחנת רכישה של הון המניות של תאגיד המוחזק על ידי צד שלישי המחזיק במירב הזכויות במקרקעין עליו בנוי מגדל המשרדים ליפסטיק במנהטן. הרכישה, במידה ותתבצע, תהיה לפי תמורה של כ-51 מיליון דולר ברכיב מזומן וכ-420 מיליון דולר ע"י נטילת התחייבות של התאגיד הנרכש המחזיק במרבית הזכויות במקרקעין עליו בנוי המגדל. 

קראו עוד בכלכליסט

מגדל הליפסטיק במנהטן, צילום: wikiarquitectura מגדל הליפסטיק במנהטן | צילום: wikiarquitectura מגדל הליפסטיק במנהטן, צילום: wikiarquitectura

מדובר במגדל משרדים בן 34 קומות המצוי בשדרה השלישית בין הרחובות ה- 53 וה- 54 במנהטן, ניו-יורק, ארה"ב, הידוע כמגדל הליפסטיק. החברה הדגישה כי מדובר בשלב מקדמי בלבד וטרם החל משא ומתן.

עוד נבחנת אפשרות כי במסגרת העסקה כאמור יירכשו גם זכויות החכירה במגדל הבנוי על המקרקעין, שהינן בבעלות חברה בשליטה משותפת של צד ג' לא קשור ושל בעל השליטה בחברה, בתנאים שטרם נדונו.

הדיווח מגיע בהמשך להצעת רכש מלאה למניות החברה שפורסמה על ידי חברת דיסקונט השקעות, ועל כן על החברה היה לפרסם דיווח מיידי על בחינת הרכישה אפילו שמדובר בשלב מקדמי בתהליך.

חברת נכסים ובניין מחזיקה כבר בנכס אחד במנהטן: מגדל HSBC הממוקם בשדרה החמישית אשר שוויו בספרי החברה עומד על 924 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
עסקה מעניינת .
לא הייתי בטוח עסקה מסוג זה היתה קוראת . אם הבעלים לא היה מבקש היתר שליטה . למה מציע לנכסים ולא בשוק למכור . אם מישהו מאמין שקשה למכור את הבניין בשוק החופשי טועה . להעריך שווי בניין לא בעיה . למיטב הבנתי את אדרדאו מעדיף את הבניין לצידו בפרטי או הציבורי . גם ככה נכסים תהפוך לפרטית במוקדם או מאוחר . ולאחר כן שאלה של זמן גם דיסקונט השקעות תהיה פרטית . נחבר את הנתונים נקבל את הבניין בבעלותו הפרטית ואת השותף מוציא בדלת האחורית (. כמו חברנו בן משה ) מכן ניתן להבין את המהלכים של השולט. ימים יגידו בהצל
יורם  |  08.06.19
לכל התגובות