אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך מונעים מטראמפ להשמיד 455 מיליארד דולר צילום: רויטרס

מנועי הכסף

איך מונעים מטראמפ להשמיד 455 מיליארד דולר

אחרי שורה של מכסים שהטילה ארה"ב על סין - הגיע הנשיא האמריקאי והכניס את מקסיקו למלחמת הסחר העולמית. על המשמעויות, הנזק האדיר לכלכלה העולמית והטלטלה בשווקים - דיברנו בפרק ה-59 של פוקדאסט מנועי הכסף

06.06.2019, 16:48 | שי סלינס

"לא קרוב להיות מספיק". כך הגדיר נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ את התקדמות השיחות עם מקסיקו כשהוא מתייחס לדרישה האמריקאית לצמצם משמעותית את תנועת המהגרים בגבול הדרומי של ארה"ב.

המשמעות המיידית היא שאם לא תהיה הפתעה של הרגע האחרון, החל מיום שני הקרוב, מכסים בגובה של 5% יוטלו על סחורות מיובאות ממקסיקו לארה"ב. לפי התוכנית של טראמפ המכס ששיעורו צפוי לעלות בהדרגה עד ל-25% באוקטובר יוטל על כל הסחורות המיובאות ממקסיקו.  

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

המהלך, עליו הצהיר הנשיא לפני כשבוע טלטל את שוקי המניות בעולם בשבוע החולף, כאשר המשקיעים הופתעו מהצעד של טראמפ - שכן עד עכשיו המכסים הוטלו בעיקר על סחורות מיובאות מסין.

במקביל, אמש בפוסט קצר שפרסמה יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד בבלוג של הקרן, ויועד לשרי האוצר ונגידי הבנק שישתתפו בפסגת ה-G-20, היא ציינה כי מיסוי של כל הסחר כפי שהנשיא טראמפ מאיים לבצע, עשוי לגרום למחיקה של סכום עצום - 455 מיליארד דולר.

איך מונעים מטראמפ להשמיד 455 מיליארד דולר
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןאיך מונעים מטראמפ להשמיד 455 מיליארד דולר

על החזית החדשה של מלחמת הסחר בין ארה"ב למקסיקו, על הפגיעה הצפויה בצמיחה העולמית ועל המשמעויות השונות דיברנו בפרק ה-59 של פודקאסט מנועי הכסף עם אורי גרינפלד האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות