אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת IBM תפטר 1,700 עובדים, 0.5% מכוח העבודה שלה צילום: Investopedia

חברת IBM תפטר 1,700 עובדים, 0.5% מכוח העבודה שלה

חברת הטכנולוגיה הכריזה על סבבי פיטורים דומים גם ב-2016 וב-2017. הכנסות הרבעון הראשון ירדו ב-5%

07.06.2019, 08:52 | שירות כלכליסט

חברת הטכנולוגיה IBM אישרה כי היא עומדת לצאת בסבב קיצוצים ולפטר אחוז קטן מכלל העובדים. לפי אדם המעורה בנושא, הפיטורים ישפיעו על 0.5% מהעובדים. IBM מעסיקה מעל 340 אלף עובדים, כך שפירוש הדבר שבסביבות 1,700 עובדים יאבדו את מקום העבודה.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו ממשיכים למצב את הקבוצה שלנו כך שתתאים להתמקדות שלנו בשוק ה-IT הרווחי, ואנחנו ממשיכים להעסיק באגרסיביות בתחומים חדשים ומהותיים שמספקים שווי ללקוחות שלנו ולחברה", מסר דובר של החברה לאתר CNBC. באתר החברה מפורסמות 7,705 משרות פנויות. מאז תחילת השנה התחזקה מניית החברה ב-16%, אולם באפריל דיווחה החברה על ירידה של 5% בהכנסות ברבעון הראשון, שהיו גם נמוכות מתחזיות האנליסטים.

ג ג'יני רומטי, מנכ"לית IBM | צילום: גטי ג

במקביל, IBM נמצאת בעיצומו של מהלך לרכישת ענקית התוכנה בקוד פתוח רד האט (Red Hat) עבור 34 מיליארד דולר. העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של השנה. הרכישה תעזור לחברה להתחרות בצורה טובה יותר בחברות המאמצות עננים ציבוריים כמו ווב סרוויסס של אמזון ומיקרוסופט אזור, שלשתיהן נתח שוק גדול יותר משלה. נכון לסוף פברואר רד האט העסיקה 13,160 עובדים.

IBM כבר הכריזה על סבבי פיטורים דומים ב-2016 וב-2017.

לפני כשבועיים חשף "כלכליסט" כי החברה החלה בהליך פיטורים במרכז הפיתוח שלה בעזריאלי, בו מועסקים מאות עובדים. לפי הדיווח ב-23 במאי, החברה תפטר כמה עשרות עובדים בעקבות תהליך ארגון מחדש ברמה הבינלאומית שכולל גם שינוי בחטיבת האחסון שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות