אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת IBM תפטר עשרות עובדים ממרכז הפיתוח שלה בת"א צילום: בלומברג

פרסום ראשון

חברת IBM תפטר עשרות עובדים ממרכז הפיתוח שלה בת"א

לכלכליסט נודע שהפיטורים קשורים לשינויים בחטיבת האחסון של החברה, ולהפסקת התמיכה בכמה גרסאות של מוצר שמפותח בארץ. מ-IBM נמסר בתגובה: אנו ממשיכים לארגן מחדש את פרישת הצוותים של החברה, וממשיכים בגיוס עובדים חדשים

23.05.2019, 12:01 | הגר רבט
חברת IBM החלה אתמול בהליך פיטורים במרכז הפיתוח שלה בעזריאלי, בו מועסקים מאות עובדים - כך נודע לכלכליסט. החברה תפטר כמה עשרות עובדים בעקבות תהליך ארגון מחדש ברמה הבינלאומית שכולל גם שינוי בחטיבת האחסון שלה.

קראו עוד בכלכליסט

IBM מעסיקה היום כ-2,000 עובדים בישראל בחמישה מוקדים: פתח תקווה, עזריאלי תל אביב, גבעתיים, באר שבע וחיפה.

מגדלי עזריאלי, צילום: בלומברג מגדלי עזריאלי | צילום: בלומברג מגדלי עזריאלי, צילום: בלומברג

פעילות המו״פ של החברה בתחום האחסון בישראל מבוססת על רכישת הסטארט-אפ הישראלי XIV ב-2008. ב-IBM אמנם סרבו לפרט באיזה מוצר מדובר, אך מדיווח שהגיע לכלכליסט נראה שהפיטורים קשורים להפסקת התמיכה בכמה גרסאות של מוצר בשם XIV Gen3 שמפותח בישראל, החל מאוקטובר 2019. המוצר עצמו עדיין משווק וזמין ללקוחות החברה.

אייל גולדמן, דובר IBM Israel, מסר בתגובה: "מוצר האחסון של IBM לא בוטל, נותר זמין עבור לקוחותינו וימשיך להיות נתמך לשנים רבות קדימה. אנו ממשיכים לארגן מחדש את פרישת הצוותים של החברה באופן שיתאים להתמקדות שלנו במגזרים בעלי הערך הגבוה של שוק ה-IT. במקביל אנו ממשיכים בגיוס נמרץ של עובדים בתחומים חדשים ומשמעותיים המספקים ערך עבור לקוחותינו ועבור החברה כולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
4-צודק. כשמודיעים על פיטורים זה אומר שלפחות עשרות כבר פוטרו
זה לא טוב לחברה שהשם שלה מפורסם בהקשר של פיטורים. לכן, כשצריך לפטר רק עשרות, אז לוחצים על עובדים להתפטר בשקט, כאילו כחלק מקצב פרישה טבעי של עובדים. אם המצב הגיע לידי כך שדובר החברה מודה בשיחה עם עיתונאים שיש "פרישה של צוותים", אז זה אומר שכבר פוטרו בשקט לכל הפחות עשרות רבות במהלך השנה האחרונה, ועכשיו מפטרים עוד עובדים רבים נוספים שלא עזבו מרצונם למרות שכבר סומנו מזמן ע"י ההנהלה.
עובד אינטל  |  23.05.19
לכל התגובות