אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטיין - Out, שרמן - In: המועמד הפנימי המפתיע שיתחרה בארז יוסף על תפקיד מנכ"ל בנק הפועלים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

שטיין - Out, שרמן - In: המועמד הפנימי המפתיע שיתחרה בארז יוסף על תפקיד מנכ"ל בנק הפועלים

ל"כלכליסט" נודע שראש חטיבת החדשנות בבנק, גולן שרמן - שמקבל רוח גבית מאריק פינטו - מצטרף למרוץ לתפקיד המנכ"ל. ביום חמישי הסיר רונן שטיין את מועמדותו לתפקיד ופרש מהבנק בצעד מפתיע

09.06.2019, 18:21 | רחלי בינדמן
עד יום חמישי היה ברור ששני המועמדים החזקים לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים הם שני חברי ההנהלה הבכירים - ארז יוסף ורונן שטיין. אלא שברגע האחרון ממש שטיין הסיר מועמדות והחליט לפרוש מהבנק תוך ויתור על תפקיד חייו - מה שהדהים את עובדי הבנק ואת המערכת הבנקאית. היה נדמה אז כי הדרך של ארז יוסף - משנה למנכ"ל, COO, ממונה על חטיבת אסטרטגיה, משאבים ותפעול - שהחליף בתפקיד את אריק פינטו עת מונה למנכ"ל לפני שלוש שנים, סלולה לרשת אותו.

קראו עוד בכלכליסט

אלא שכעת מתברר כי בקרב המועמדים ישנו מועמד חזק ומפתיע - גולן שרמן, שרק בפברואר אשתקד מונה כחבר הנהלה וראש חטיבת החדשנות של הבנק. שמו של שרמן עלה בעבר, אך באותה נשימה נטען כי הוא צעיר מדי. אלא שכעת מתברר שפינטו שרואה ביוסף בן טיפוחים נותן רוח גבית גם לשרמן שאותו הוא מאוד מעריך.

היתרון המרכזי של שרמן הוא שהוא נמצא בתפקיד מפתח לבנקאות העתידית - וחולש על פעילות הדיגיטל של הבנק ואפליקציית התשלום המצליחה 'ביט' שעשויה להפוך לאמצעי תשלום חלופי לכרטיס האשראי שיפצה על אובדן ישראכרט.

גולן שרמן, צילום: עמית שעל גולן שרמן | צילום: עמית שעל גולן שרמן, צילום: עמית שעל

מינוי כזה יסמן גם הבנה של הדירקטוריון שהבנק זקוק לרוח חדשה, צעירה וכזו שמזהה את האתגרים שמאיימים על הרלוונטיות של הבנקאות מול תחרות שהורסת את המודלים הישנים מצד ענקיות טכנולוגיה וחברות פינטק. אף על פי כן, ארז יוסף עדיין נחשב מועמד ראוי וחזק שמוערך מאוד על ידי הדירקטוריון וחברי ההנהלה ונתפס כממשיך הדרך והאסטרטגיה של פינטו.

גם אם בסופו של דבר יוסף - שלו מירב הסיכויים כרגע - יקבל את התפקיד, שרמן הוא המועמד הטבעי להחליף את רונן שטיין כראש החטיבה הקמעונאית.

עוד נודע, כי גם ידין ענתבי, הממונה על חטיבת השווקים הפיננסיים הגיש מועמדות לתפקיד, אך בהיעדר רקע בבנקאות קמעונאית או עסקית נראה שסיכויו במקצה הנוכחי נמוכים. גם דני קולר, לשעבר בכיר בבנק שעזב ב-2018, מתמודד על התפקיד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות