אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיילספורס רכשה חברת ניתוח דאטה ב-15.7 מיליארד דולר צילום: בלומברג

סיילספורס רכשה חברת ניתוח דאטה ב-15.7 מיליארד דולר

הנרכשת, Tableau, תסייע לסיילספורס להרחיב את סל מוצריה בתחום הכלים לקידום מכירות, שיווק ושירות לקוחות. העסקה צפויה להגדיל את הכנסות הרוכשת במאות מיליוני דולרים בשנה הבאה

10.06.2019, 17:34 | שירות כלכליסט
סיילספורס רוכשת את חברת התוכנות Tableau Software, המתמחה ביישומי ניתוח נתונים, בעסקת מניות בשווי של 15.7 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי תנאי העסקה, עבור כל מניית Tableau יקבלו המחזיקים 1.103 מניית סיילספורס. לפי מחיר הנעילה של יום ו', התנאים האמורים משקפים מחיר של 177.8 דולר למניית Tableau - פרמיה של 42% על מחיר השוק.

מארק בניוף, מנכ"ל סיילספורס, צילום: בלומברג מארק בניוף, מנכ"ל סיילספורס | צילום: בלומברג מארק בניוף, מנכ"ל סיילספורס, צילום: בלומברג

Tableau צפויה להרחיב את סל המוצרים שמציעה סיילספורס כיום בתחומי הכלים למכירות, שיווק ושירות לקוחות. "Tableau מסיימה לאנשים לזהות ולהבין נתונים, וסיילספורס מסייעת לאנשים להבין את הלקוחות", אמר מנכ"ל סיילספורס מארק בניוף לאחר חשיפת העסקה.

העסקה צפויה להגדיל את הכנסות סיילספורס בסכום של בין 350 ל-400 מיליון דולר בשנה הפיסקלית 2020, ובמקביל להוריד את הרווח המתואם למניה ב-39-37 סנט. בשנה הפיסקלית האחרונה שהסתיימה ב-31 בינואר רשמה החברה הכנסות של 13.28 מיליארד דולר ורווח מתואם של 1.43 דולר למניה.

הוול סטריט ג'ורנל חשף כי סיילספורס גילתה עניין ב-Tableau כבר ב-2016, ומאז בחנה שלל אפשרויות לרכישתה. הרכישה הגדולה האחרונה של סיילספורס היתה חברת Mulesoft, ספקית פתרונות של הטמעת אפליקציות; סכום הרכישה עמד על 6.5 מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות