אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטבות המס ליישובי הפריפריה יישארו בתוקף עד לאחר הבחירות צילום: אלעד גרשגורן

הטבות המס ליישובי הפריפריה יישארו בתוקף עד לאחר הבחירות

משרד המשפטים קבע כי ההטבות שניתנו למספר ישובים והיו אמורות להסתיים ביולי הקרוב, יוארכו באופן אוטומטי על פי חוק; מדובר בהטבות שניתנו בניגוד לעמדות הגורמים המקצועיים, ועלותן מוערכת ביותר מ-50 מיליון שקל בשנה

11.06.2019, 21:31 | עמרי מילמן

הטבות המס ליישובי הפריפריה - מעבר למתווה הטבות המס הקבוע - שניתנו למספר ישובים והיו אמורות להסתיים בחודש יולי הקרוב, יוארכו באופן אוטומטי על פי החוק הקובע כי בתקופת בחירות מאריכים בצורה כזו חוקים שתוקפם פג תחת תנאים מסוימים: כך קבעה היום (ג') מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, בעקבות פניות של ועדת הכספים ושל רשות המסים. עלות ההטבות הללו מוערכת במעל ל-50 מיליון שקל בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

עכו. תמשיך ליהנות מהטבות מס חריגות עכו. תמשיך ליהנות מהטבות מס חריגות עכו. תמשיך ליהנות מהטבות מס חריגות

מדובר בהטבות החורגות מהמתווה המוסדר וניתנו בניגוד לעמדות הגורמים המקצועיים. כך למשל, המועצה המקומית כפר ורדים תשמור על הטבת המס של 11% ממנה היא נהנית, וערים כגון עכו וקריית שמונה ישמרו על הטבה מוגדלת מעבר למה שהמתווה קובע.

למעשה, גם ברשות המסים, גם במשרד המשפטים וגם בוועדת הכספים - שקבעה מראש את המתווה - היה ברור, כי כמו שבעבר בתקופת הבחירות הוארכו ההטבות באופן אוטומטי, המצב כעת לא יהיה שונה, ותתבצע הארכה זמנית עד לתקופה שאחרי הבחירות הקרובות. או אז תדרש ועדת הכספים החדשה לקבל החלטה בנושא.

על פי החוק, "כל חיקוק שתקפו היה פוקע תוך שני החדשים האחרונים לתקופת כהונתה של הכנסת היוצאת, או תוך ארבעה חדשים לאחר שהכנסת החליטה להתפזר, או תוך שלושת החדשים הראשונים לתקופת כהונתה של הכנסת הנכנסת - יעמוד בתקפו עד תום שלושת החדשים האמורים"; לכן, הוראת השעה הנוגעת להטבות המס שאמורה להסתיים בתחילת יולי, מוארכת אוטומטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות