אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברבי דחתה הצעת חברות של בראץ: מאטל מסרבת למיזוג עם MGA צילום: בלומברג

ברבי דחתה הצעת חברות של בראץ: מאטל מסרבת למיזוג עם MGA

מנכ"ל MGA אייזיק לסיפר לרויטרס על הצעת המיזוג שהעביר למאטל, שכוללת דרישה למינויו למנכ"ל ויו"ר החברה הממוזגת והתפטרות כל הדירקטורים של מאטל; יצרנית ברבי הגיבה: "ההצעה אינה לטובת האינטרסים של מאטל ובעלי המניות שלה"

12.06.2019, 19:36 | שירות כלכליסט

ברבי דחתה הצעת חברות של בראץ: חברת הצעצועים מאטל (Mattel ) – יצרנית בובות בארבי – דחתה הצעת מיזוג חדשה שהגישה המתחרה אם.ג'י.איי (MGA Entertainment), יצרנית בובות בראץ. כך עדכן אתמול בערב מנכ"ל MGA אייזיק לריאן (Isaac Larian).

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה הועברה במכתב למנכ"ל מאטל (הישראלי) יינון קרייז (Ynon Kreiz) ב-21 במאי השנה, כך עולה ממיילים שהעביר לריאן לעיון סוכנות הידיעות רויטרס. מאטל עצמה לא הגיבה לדיווחים בתקשורת על ההצעה.

בובות בראץ, צילום: שולמית שתיו בובות בראץ | צילום: שולמית שתיו בובות בראץ, צילום: שולמית שתיו

במכתב תגובה שעליו חתום המזכיר המשפטי של מאטל בוב נורמייל (Bob Normile) המתוארך ל-7 ביוני נאמר שדירקטוריון החברה החליט פה אחד לדחות את ההצעה, "שאינה לטובת האינטרסים של מאטל ובעלי המניות שלה".

ההצעה של MGA לא נקבה במחיר, אך לריאן אמר לשאלת ה"לוס אנג'לס טיימס" שההצעה שתוגש תהיה ללא ספק בפרמיה על מחיר השוק של מאטל – שעמד אתמול בנעילה על 3.52 מיליארד דולר (מניית מאטל מזנקת היום בעקבות הדיווחים על ההצעה).

מחלופת המיילים עולה שמאטל כבר דחתה בעבר הצעה שהגישה לה MGA, באפריל 2018 – שתי החברות גם ניהלו במקביל סכסוך משפטי ארוך שנים.

אחד התנאים שנכללו בהצעה הנוכחית שהגישה MGA היה שלריאן יהפוך ליו"ר ומנכ"ל החברה הממוזגת ושכל דירקטוריון מאטל יתפטר מתפקידו ללא כל פיצוי.

מאטל מתמודדת עם משבר מתמשך של דשדוש במכירות, ומניית החברה איבדה 37% מערכה ב-12 החודשים האחרונים – בחודשים האחרונים נרשמת התאוששות חלקית עם עלייה של מעל 10% במניה מתחילת השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות