אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: הצמיחה בייצור התעשייתי לשפל של 17 שנה צילום: EPA

סין: הצמיחה בייצור התעשייתי לשפל של 17 שנה

עמדה בחודש שעבר על 5%, לעומת תחזית ל-5.5%; בעקבות זאת מתחזקת ההערכה כי ממשלת סין תשיק בקרוב תמריצים נוספים לעידוד הצמיחה

14.06.2019, 11:16 | שירות כלכליסט
הצמיחה בייצור התעשייתי הסיני הואטה במאי ל-5%, הרמה הנמוכה ביותר מזה 17 שנים. הנתונים היו נמוכים מהתחזיות שעמדו על 5.5%, ומהווים עוד סימן להיחלשות בביקוש בכלכלה השנייה בגודלה בעולם על רקע מלחמת הסחר המתמשכת עם ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעות בנכסים קבועים צמחו גם כן בשיעור נמוך מהתחזיות, כך לפי הנתונים הרשמיים שפורסמו היום (ו'). בעקבות זאת מתחזקת ההערכה כי ממשלת סין תשיק בקרוב תמריצים נוספים לעידוד הצמיחה.

פועלים בסין, צילום: youtube פועלים בסין | צילום: youtube פועלים בסין, צילום: youtube

תחזיות האנליסטים צפו לשיפור בצמיחה בייצור התעשייתי לעומת חודש מאי בשנה שעברה, זאת לאחר שבאפריל נרשמה עלייה של 5.4%. השקעות בנכסים קבועים עלו ב-5.6% בין ינואר למאי לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כך לפי הנתונים שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה המרכזית, ירידה מ-6.1% שנרשמה בין ינואר לאפריל. תחזיות האנליסטים צפו עלייה של 6.1%.

ההשקעות בנכסים קבועים בסקטור הפרטי, המייצגות 60% מכלל ההשקעות בסין עלו ב-5.3% לעומת 5.5% בארבעת החודשים הראשונים של השנה.

כמו כן, המכירות הקמעונאיות עלו בחודש שעבר ב-8.6% לעומת שנה קודם לכן, שיפור מעלייה של 7.2% שנרשמה באפריל, שהיוותה את שיעור הצמיחה הנמוך ביותר מזה 16 שנים. במקרה הזה הנתונים היו טובים יותר מהתחזיות שציפו לעלייה של 8.1%. עם זאת, אחת הטענות היא כי העלייה נזקפת לזכות שיעור אינפלציה גבוה יותר ולא לשיפור באמון הצרכנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות